11 Các câu trả lời

Better beli awal je.. Sb kita tak tahu due kita mcm mna.. Mcm sy, ank ptma ke 2 dan ke 3 semuanya lahir ikut due.. Cuma lmbt dan cepat sari dua mcm tu.. Ank ke 4, due 14/9/20.... Brg² lain dah beli.. Ingat nak beli brg selebihnya dan brg berpantang awal bln 9 ni.. Tapi tak sempat.. 20/8 dah leaking dan bersalin pulak🤣🤣.. Kelam kabut jugak la nak beli brg² berpantang.. Aduhaii.. Syukur rini dah 13ari berpantang

VIP Member

Kalau saya, nak beli awal tu tak salah. Cuma make sure beli pam yg betul2 sesuai. Kebanyakan ibu salah beli breast shield / flange yg tak sesuai dgn size breast. Byk kedai yg taktau nak ajar cara beli dgn betul. Saya tau pun sbb ada kelas yg ajar ttg pemilihan pam yg betul termausk aksesori semua tu.

Saya rasa sebulan nak bersalin boleh beli kot, sbb breastpump ada warranty if rosak leh tukar, if cntih beli awal kalau rosak dah susah

VIP Member

saya pun planning nak beli tapi rasa mcm awal. due end of nov. so maybe hujung sept ni lah beli. 😊

bole dh beli, sy 5 bln dh beli. sbb dh npk ciri2 byk susu badan( dh klua susu )😅mg kna stndby..

Alhamdulillah rzki. 5mnth dh klua susu tpy la byk. cuma skrg ni mg xbole tgl breast pad.. lencun baju😅 xpe atleast awk brjaya bf baby kan..🦋

VIP Member

Saya pun planning beli sebulan before due sebab takut warranty habis before pakai 😉

da boleh beli , nt hujung2 tggl completekan brg2 baby je😁

boleh ja beli awal.. survey mmg awal2..

Ok je. Bila ada budget boleh beli

x awal la. beli je.

Câu hỏi liên quan