14 Các câu trả lời

Kalau doctor tegur tu tak normal. Saya 27week dah 2kg. 33w dah 2.7kg. Sis ada gdm ke? Kalau kuat makan pun kena tgk juga berkhasiat tak utk baby. Susu or calcium pil ada ambik tak? Tp takpa masih boleh lagi tu naikkan berat baby. Kdg mesin scan pun tak berapa tepat. Kalau berkemampuan boleh dptkan second opinion

Ya saya gdm. Doctor ckp normal je huhu. And lahir 3kg je 🤣

saya tak sure tapi kalau setakat awal seminggu dari kandungan, tu masih ok sebab doktor akan follow up lagi. Sy pon doktor ada kata awal seminggu masa pertengahan tempoh mengandung. Tapi sekarang berat baby sy dah normal. Baby sy naik berat cepat bila dah akhir2 trimester.

27w patut at least 853g. agak kecik la bby awak. tapi kalau doktor kata normal, normal je. scan pun tak accurate. banyak makan kena benda yg betul. baby nak membesar kena banyak protein & lemak sihat. jangan banyak karbohidrat semata2.

sy masa scan 32 week bby bru 1.3kg jee.. doktor kata masih ikut perkembangan dia.. so okay jee.. skrg dh 35week bby pun berat dah 2kg.. Alhamdulillah.. kdg scan ni tk accurate punn.. sebab dia anggaran jee..

pilih pemakanan yg sihat untuk ibu Dan anak ..kalau mkn yg sedap Di mlut ibu sja tanpa ambik berat khasiat mkanan pon akan menjejaskan pkembangan anak Dan menambah berat ibu .bukan berat anak . .

saya amik makan yg sihat utk perkembangan anak. takada pun gdm pun. Tapi mungkin sebab sy alahan yg teruk sebelum ni.

sama sy 27w+ alhamdulillah berat baby 1kg++ tp berat sy x naik...dr awl buka buku 52 skrg berat sy 53 kg tp insyaAllah boleh naik lg tu dear. kdg2 mesin scan ade yg x tepat

Saya minum air sejuk sis..sya start minum air sejuk masa 31w sbb bby 1.7kg..tadi g checkup 36w..bby naik mendadak 2.5kg..pastu minum susu anmum..

takpa, ada masa lagi ni. awak try minum susu ke, bagi berat baby naik. gpun beza seminggu takpa, inshaAllah dia akan naik cpt.

saya amalkan makanan yg tinggi protein + lemak.... drastik juga berat baby naik..... cheese, telur wajib setiap hari, avocado

awk try susu amnum yg coklat . insya allah naik berat bdn baby . sy cosume susu tu baby besar mendadak .

yee . sy pun mnum tak tetap . kdg2 sahur . kdg2 moreh sbb sy hb low jgk kena consume maltofer masa perut kosong . kalau nk mnum sahur , mlm tu mkn ubt esk sahur mnum susu . kalau masa moreh . nk tdo tu mkn ubat . ok jer . makesure jrakkan sikit masa tu .