5 Các câu trả lời

Berapa weeks dah sis? Anak no 2 saya pun sama cam sis tiap kali scan dia besar dari usia & average. due date pun jadi makin awal tp as long as doctor kata baby ok je dlm perut & bacaan afi etc semua normal saya okay je. Bab sakit tu takleh nk agak sebab bila pregnant kita paham2 jela sakit situ sini, tp mcm saya bahagian atas sakit sbb tu punggung dia doctor ada scan tunjuk & makin besar baby makin sakit kt situ. Saya 33weeks dah 2.7kg 🫢 Doctor ckp juga tunggu 36w/37w nanti check balik kalau makin besar baby kena czer. Tp tak sempat nk check balik, 36w saya dah turun bloody show. 7am 2cm, 11am 10cm, berat baby 3kg 😅 Baby mmg tak sabar nk keluar dah & nampak matang. Perkembangan dia pun mcm baby matang. Pastu tiap bulan naik sekilo, lepas lahir pun debab

Normal sbb baby ngam2 3kg pastu dah turun tanda & ada bukaan. Bersalin lah kita time 36w huhu. Kalau sampai 40w mmg czer dah rasanya, baby confirm besar doctor ckp sbb trend dia naik banyak

Sama jugak sy pun. Anak no 1 ngn 2 xda mslh mcm nie. No 3 nie ada. Tp doct ckp nnt dia akan normal balik masa ujung2 nk bersalin nnt. Sy pun takut jugak . Harap2 ok semuanya 🤲

+/- 1-2w normal. Kalau lebih drp tu tak normal. Sy anak sulung besar dlm 3.75kg mse lahir. Yg 3rd ni expected 3.2kg je mse scan pun kdg due 14/8 kdg 18/8 sdgkn ikut lmp 20/8.

Usia kandungan dah masuk 16w .

Haii,salam mummy2...td saya ada scan usia 20mnggu 2hri,dktr ckp kpla baby bsr ckit dlm 18.32 normal ker?..First baby.

Minuman berais sis. Itulah.. Saya masa pregnant haritu pun macamtu. Air kosong pun nak kena letak ais baru nak minum..

masih normal jika besar 1-2w dari usia kandungan

Câu hỏi liên quan