27 Các câu trả lời

Masa saya awal2 pregnant dulu before 6week, ada dlm 3 hari berturut sblm dpt tahu pregnant tu saya minum a bottle of 100plus sbb nk dpt tenaga utk kerja. After dpt tahu pregnant, tiba2 teringat ada minum tu 😂 masatu dh tawakal kalau jd apa2. Alhamdulillah skrg dh 33minggu. Berharap dpt deliver baby sihat

boleh je, mengandung ni bukan penyakit. semua boleh makan, tp kuncinya mesti berpada2. Saya first kandungkan sangat berhati2, gugur jugak. Second tu saya anggap ada rezeki inshaallah selamat, saya makan je apa yg saya nak tp kuantiti sederhana. Dah beranak dah pon 😄

Kalau dah teringin Boleh je tapi berpada2 ,Ank first dulu sye sngt berhati hati tapi bile Ank sec ni sye makan semua benda dah .Ank first je berhati hati sbb takot rahim tak kuat lagi .tapi rase tak ade Masalah pun kalau minum sbb sye pun minum air gas,nenas tapi berpada pada bila makan

boleh minum cuma berpada2. sebab coke ni kandungan gula dia tinggi dn mengandungi kafien. kita boleh minum cuma 150mg sahaja. sy masa both pregnancy ada je minum air coke, pepsi kalau ada beli mcd, kfc, 4finger, piza yg set siap air tu.

Sy masa taktau pregnant, hampir hari hari minum energy drink (sebab exercise 2 jam sehari). Bergas. Bila tau ade baby sy tak minum dah la tp bila teringin minum jugak 100plus. Ala goncang2 la dlu gas dia buang gas sikit. Dan jgn minum byk gulaaa tuu tinggi

hi wak saya baru 9weeks tapi saya bedal je se tin air coke sbb tekak tu teringin sangat. insyallah takde pape.. cuma berpada la harini minum 2 minggu baru minum lagi jgn hari hari.. kalau hari hari minum takut ade diabates pulak.. so no worries. boleh je

VIP Member

Sy sejak pregnant ni pun sllu tringin sgt minum coke, paduhal dulu x minat pun coke. Minum sikit2 should be okay ckup laa stakat nak buang ngidam, n elakkn juga kerap minum coke sbb kndungn gula agak tinggi

enda juga tu sis saya dari 3minggu saya kepingin saya minum ja alhamdulillah sekarang 10minggu okey juga baby saya cuma jangan kerap bha kali klu minum kalau setakat 1tin ja buli juga baitu

boleh je mummy nak minum coke tp saya suggest cari coke zero/ pepsi black sbb tak ada gula & jangan minum banyak sgt nnt bloated sbb carbonated drink gas banyak, nnti berangin perut😉

kalau benda manis lain sis makan/minum, tak payah la rasa bersalah nak minum coke. sama aje kaedahnya. cuma berpada² la minum tu bknnya selalu pun. buat rasa² dah la seteguk dua.

Câu hỏi liên quan