40 Các câu trả lời

sis dh try makn wktu malam sblum tdur guna air sanquick? sy dlu ank prtma mula2 masa mkn siang mmg munth teruk.. tpi kli ke2 ni try nurse pesan mnum guna air sanquick wktu mlm 2jam selepas makan mlm.. dan tdur.. alhmdulillah ok..xmuntah..elok shja.. cuma kalau dh try pun x ok,minta tukr ubat lh ye

Boleh tukar. Saya pun tak boleh makan zincofer. Pening kepala and mual2 sampai muntah. Lepas tu bila checkup saya cakap dekat nurse yang saya tak boleh makan zincofer tu. Then saya try maltofer sebab saya sesuai dengan maltofer je. Sampai sekarang saya makan maltofer.

saya awal2 haritu makan obimin tp bila HB low tukar ke zincofer. Bnyk side effects pastu tukar ke vitamin 4 beradik skrg. Still side effect ada tp kdg2 ja rasa. Penat dah tukar ubat 🥹 tak dapat iberet sbb stok kkia tak ada

saya sampai skrg 21 week mkn zincofer sis sbb mls tukar ubat, saya minum semua jenis air untuk makan ubat tu bkn stakat air kosong alhamdulillah hb naik dan maintain smpi skrg. try mkn gula2 minty sebelum mkn ubat

saya pun xboleh zincofer smpai skrg xde ambik pape seminggu dah.. better beli je eh maltofer.. side effect dia cmne pulak dia.. mcm zincofer ni saya rasa mcm perut pedih2 mcm tu.. jadi sakit pulak perut.. risauu

TapFluencer

Saya klau zinkofer makan perut kosong mmg akan muntah balik. Try makan tu selepas makan breakfast. And telan ubat dngan air sunquick. Tp kadang muntah juga🤣 so last2 saya tukar mkan maltofer je rasa coklet2

Saya dah try sis, makan sebelum & selepas makan, makan dgn pati delima & air Sunquick pun dah try makan, mmg tak jalan, setiap kali makan ubat mmg akan muntah

VIP Member

Tukar yg lain. -obimin -iberet -maltofer Zincoffer ni sy pun tak boleh telan. Daei boleh makan sikit, terus tak boleh makan langsung seharian. Boleh buat gaduh aaa makan zincoffer ni. 😭

kalau sayaa .. makan zincofer dgn air kosong biasa atau sejuk mmg takbole telan , lps 15 minit auto nk keluar balik . kalau minum dgn air kosong suam atau panas ok jaaaa rasa tekak .

Dah try jugak mcm ni tp masih muntah, mungkin ubat ni tak sesuai dgn saya

Sya pon sma jugak sis muntah lpas mkn ubat zincofer pas tu bagi tau kat nurse and diorang tukar ubat kpd iberet folic skrang oky je better sis tnya kat nurse/doc dulu

sya mkan zincofer sma mcam sis x sampai 5 minit trus muntah balik... tunggu appointment 27.03 ni nnti nak tukar ubat.. mmg tak trus mkan sbb tak ngam...

Penat kan muntah 🥲 nanti sis share lah doc/nurse tukar ubat apa