19 Các câu trả lời

saya pun first mom.Bersalin haritu pada 40mggu 4 hari.Awal² xde tanda apa..Masa due date tu baru ada darah sikit.tp contraction apa tak rasa.pergi pac.doktor cek xde bukaan boleh balik.dia bagi tarikh lagi 6 hari utk serah diri kalau still xde contraction atau pecah ketuban.3 hari lepas tu keluar je tanda,n baru ada rasa contraction.Masa checkup kt klinik.dia refer trus ke hosp.terus kena tahan.tapi kat hosp still bukaan baru 1cm,doktor nak induce ubat.tp esok nya..contraction makin kuat n bukaan dah 5cm.Bila doktor pecah kan ketuban.ada tanda baby dh berak.so sy kena emergency czer 😅

sya beranak cukup2x 40week . baby 3.15kg . masa 39week mmng tk ad tnda lngsung . doc kk pom tnya ad sign tk nk beranak sya ckp xder doc . doc bgi surat refer ke hospital ikut tarikh due sya 24/7 . tk bole lebih dri tarikh tu sbb sya ad gdm so klau xder tnda jgk mean kena beranak paksa (masuk ubat@belon) . alhmdulilah 23/7 pgi tu sya rase sakit contraction terus g hospital cek bukaan dah 3cm . eskkan 24/7 pkul 9 pgi selamat bersalin . doc ckp betul2x ikut due 40week .

Hi, saya dulu pon mcm awak jugak, saya takut sangat kalau overdue. Tiap malam jugak usap perut pesan kat baby suruh keluar jgn sampai overdue. And dapat tanda 39weeks 6days malam tu dapat tanda keluar darah terus pergi pac ada bukaan 1cm. But baby saya keluar besar 4.12kg. Saya rasa better ibu kawal portion pemakanan kalau takut baby besar. Masa saya dulu suka sangat makan bila nak dekat2 due. Now alhamdulillah tgh pantang

saya hampir overdue..lagi 3 hari nak masuk 40w..setiap hari saya banyak berjalan..malam sebelum bersalin saya buat squad, jalan itik, lompat bintang, goncang perut dalam bilik..esoknya terus ada tanda..alhamdulillah takut overdue sbb kene paksa keluar la induce la..setiap org pengalaman lain²..kalau nak boleh try..

Anak first saya over due 5days. Mmg xturun tanda apa.. Seronok dalam perut mama.. Tp duk hospital dahlaa lepas due tuu. Alhamdulillah lepas 5 days bersalin normal, berat 3.3kg. Normal semua.. Dah 4 tahun dah dia nya.. Tunggu adik pulak bulan 12 ni, InshaAllah

Thank you for commenting mummy. Lega sikit

hi mum... klu risau baby besar, Jgn mkn manis byk2.. jaga pemakanan Dan rajin la jalan2 utk memudahkan bersalin. klu scan baby,Dan checkup xde isu .. doa Dan tawakal aje... bb InsyaAllah xde pape..

saya share tips ada org share dekat saya, kalau nak cepatkan bukaan bykkan main puting breast..saya xpasti keberkesanannya but can try mana tahu menjadi..just sharing, moga dipermudahkan urusan bersalin awak☺️

sekarang baby berat berapa? saya bersalin 41+w, baby 3.1kg. okay je inshaAllah prep je badan dengan exercises, kurma, acupressure, jaga posture etc. nanti baby nak keluar inshaAllah mudah kalaupun besar.

Hai. Saya haritu baby 40w 3d. Memang baby selesa dalam perut taknak keluar. Berat tak sampai 3kilo. 2.92 kg jer. Takpe doa Semoga dipermudahkan segala galanyaa

VIP Member

Sy masa anak first dlu kerap berjalan dan buat exercise 38 week seminggu buat jln2 dlm rumah je pastu anak keluar ngam2 39w 1hari