42 Các câu trả lời

Saya rasa garisan dekat perut tu mitos je, x boleh 100% percaya.saya garis sampai pusat bawah x ada garis sampai atas pusat pun, biasa org kata baby girl...tapi scan boy.mcm mn tu?😅🤭🤭sdgkn bila scan lagi terang2 Kita boleh nmpk pistol dia..jgn pcya sgt dgn mitos.

Sy wktu preggy ank 1st, line kat perut x nmpk sngat tpi nmpk line tu smpai pusat je.. baby boy. Skrg tgh preggy ank ke2 26weeks, wktu scan 19 weeks tu doc ckp maybe baby boy tpi blm pasti. Line kat perut pun sama juga mcm wktu preggy ank 1st.

VIP Member

Harap2 mitos.. Sy pun sama, buat detail scan dgn gender scan masa 18weeks kata girl.. Tp garis dkt perut dr bwh sampai ke atas, then kakak tegur perut nmpk mcm bujur, entah2 boy.. Byk brg baby dah beli colour gegirl.. Husband pun excited nak girl..

Sma lh sis 😥 hrp2 mitos,suami sya pn excited sbb scan hritu doc kta bbygirl... garis kt prut tu,ada yg btul.. kdg ada juga yg slh.. sya prcaya apa yg doc scan je la

Kalau org tua2 sy plak dorg ckp garis panjang tu InsyaAllah mudah bersalin.. Alhamdulillah, dua2 ank sy bersalin mudah dan normal.. Skrng tengah pregnant ank ke3.. Doakan sy n baby sihat yea kwn2. .

Amen 😇

Dua ank saya sblum nie garisan smpai pusat je..dua2 girl..kali nie garis sampai ats..scan 24w swasta dkter cakap girl jgk..Tnggu scan 28w dkt kk utk cnfirmkan smula..😊😊

tuu cuma mitos sahaja sis.. Biasa la,pandangan org tua dulu2.. just follow scan yg Dr buat tuu. Tp make sure scan 4D tu la. yg tuu bacaan lebih tepat berbanding 2D 😅

VIP Member

Garisan tu rasanya memang ada je. 🤭 Tak tentu juga. Tapi saya memang anak lelaki, ada garisan. Tengok perut anak pun ada garisan. 🤣 Perut suami pun sama. Haaa.

Suami cakap lelaki memang ada. 🤣 Tu yang kelakar dengar.

Garisan ni dinamakan linear nigra...mmg ada pada setiap ibumengandung... Garisan ni tidak menentukan gender baby sis... Wallaahualam...

Saya garis perut smpai atas hampir2 nak dekat dgn bawah susu. Tp blk2 scan girl. Tp hujung2 nie kolik asyik ckp mcm boy jerr😅😅 #38wks

Tq sis. I tgh tunggu tanda ja niw. Hrp smua di permudahkan.. Nanti i update klu dah kluar hehe

Garis d perut tu.. brpa week bru ketara ye.. N ada ke.. hamill baby boy tapi garis di bawa pusat je.. sy pun keliru juak. 😅😅

mybe garis kt prut tu mmg bkn ptunjuk kpda jntina baby