29 Các câu trả lời

Klu sy tak minum susu utk ibu preg tu, kebanyakkan terlbih gula. Kena GDM (kencing manis semasa mengandung) pula nanti. Saya suggest ambil 1) susu segar macam farmfresh 2) susu tepung fernleaf full cream shj 3) 100% pure susu tepung kambing macam hi goat 4) last option tablet kalsium Keempat2 stok ni mmg ad standby kt rumah, tp bila gdm sy tak ambil susu lembu dah, mmg susu kambing n tablet kalsium je. Gula/glukos dr Susu lembu mudah diserap masuk dalam darah jadi bacaan gdm(bsp) susah nk turun. Bila stop susu lembu baru bacaan gdm sy normal.

Sama puan, sy pun amik fernleaf, farm fresh.

Amik yg kurg gula, puan. Setakat ni, sy amik every day, fernleaf, farm fresh. Saya pernah try susu ibu mengandung tp bg sy rsenye manis huhu. Klo mnum tu, muntah blek xkirela prisa ori ke ceklat ke vanila. Doktor pun ada bgtw, materna milk gulanya tinggi.

Amik la vgrain tu sis.. hb mmg mcanak naik. Susu bancuh untuk ibu hamil tu mmg sy xleh terima tekak..loya nk muntah rasa... So sy minum fresh milk mcm goodday, farm fresh, susu hl.. dan sy consume Purenat susu kambing ni jgk.. cuba la sis.

Haah.. farmasi pun ada jual. Shoppe pun ada

Dr yg sy jumpa cakap baik minum susu fresh milk yg siap packing tu cam dutch lady ..farm fresh ke...sbb yg tu paling rendah gula...kalau yg nk kena bancuh tu byk gula tambahan.

Sy mnum susu HL yg kotak tu je sis..perisa strawberry.. kalau susu putih HL sy tak bape nak msuk jgk.. susu ni misi yg suggest kt sy.. so far HB sy pon ok..

Mula2 sy minum anmum. Tp selepas kandungan masuk 3 bulan, dah x boleh terima anmum dah. Muntah terus minum tu. Huhu

VIP Member

Cri y kurg gula. Nespray okay . Tk smstinyaa susu untk ibu hamil shj bule minum. Nespry ok untk tmbh drh skli

Saya minum frisomum.. Rasa dia sedap.. Tak muak sangat dan kurang manis.

Susu fresh.. Yg dah di pasteurised means macam Dutch lady dlm kotak or farm fresh😉

Similac, kurang gula, ada prebiotic membantu penghadaman dan kurangkan rasa loya.

Câu hỏi liên quan