11 Các câu trả lời

I memang x bagi anak pakai bedak. Now dah nak masuk 6month. Cukup lah pakai lotion tu je pun dh buat baby wangi and i pun sapu lotion kat muka anak dah jadi mcm skincare dah. I sapu lotion snowhite tu kalau ada ruam je confirm hilang tak sampai 3hari. Btw I pun xtau apa function bedak for baby 😅 nak nak kalau bagi baby pakai bedak kalau berpeluh jadi masam je bau nya and boleh buat ruam melecet tu apa semua.

TapFluencer

saya pun dpt bedak baby , orang bgi hadiah. saya amik je tanda menghargai. pastu balik rumah, husband yang pakai 🤣 sebab saya tak boleh bedak serbuk ni, anak saya pun sama. naik merah merah. kami pakai lotion ja. wangi , cepat resap, bagi kulit lembut 🥰

saya tak pernah guna bedak tabur utk anak sampai umur dia 2tahun. saya lagi suka letak lotion, tapi lotion yg tak melekit lah. boleh tukar bedak tu dgn cooling powder bzu bzu guna sekali dgn dia punya cooling lotion. tak melekit and bagus utk sensitif skin

Sy pun x suka guna bedak kt anak sy. Sy akan pilih lotion drpd bedak. Tp tulah kt taska, Teacher2 anak sy lagi suka pakaikan bedak drpd lotion. Lotion boleh pakai seawal sebulan lpas baby lahir.

Cetaphil. QV baby. Johnson. Sebamed. Aveeno baby. Semua selamat. Awak kena try n error.

setahu sy bedak ni tak digalakkan dh sbb ada talcum. tpi dlu2 org tak thu mmg pkai bedak dlu…talcum itu sbenar utk dewasa pun x elok. boleh nk pkai bedak utk baby tpi kna cari yg tiada talcum.

okay mom☺️. Terima kasih infonya.

sye pkai je bedak kt ank sye dr dlm hari lg .....cuma mse dlm hari smpy 4 5 bulan sye just dap dap jer kt pipi....naik 7 8 bulan sye sapu mcm biasa......skrg ank umur 1 tahun 1 bln dh, alhamdulillah shat..

kalau mak² dulu xnak anak bau masam peluh or ruam ke tu die boh tepung ubi sket lepas mandi kat celah² tiak,peha,n leher sker nak² kalau anak tu jenis bam². tapi baby tak masam pn cume takut ruam je

saya guna cooling powder bzu bzu, Yang Tu actually tepung ubi but dijadikan as cooling powder mcm bedak but bukan bedak

okay mom☺️.Terima kasih infonya..

Terpulang sebenarnya sebab bedak tak digalakkan untuk baby. Anak saya nak masuk 2 tahun masih lagi tak pakai bedak.

Sama-sama

Sy ada dgr nb xblh lagi.. so sy xguna lg, tunggu besar sikit..rasa setahun blh dah tu..

iya mom. nb klw bole tida perlu bagi Bedak. okay mom, Terima kasih infonya..