7 Các câu trả lời

sy sblum gndung 78kg..lpas gndung 54kg..sbb alahan 5bulan xlalu mkan nasi.. cma mkan buah. tu pn kluar balik. lpas 6bulan..naik mndadak smpai mnum air gula 2kali.. skrg dh 70kg.. kndugan dh 9bulan.. akhir2 ni jd xlalu mkan. jd kjap naik.. kjap trun berat bdn😭masa 7bulan hri tu trun 3kg..sbb muntah truk

Sy masa belum mengandung 48kg dah mengandung trimester pertama turun jadi 44kg. Skrg dah pertengahan trimester kedua dah naik hampir 49kg 😂 kalau awal2 normal sis berat turun sbb morning sickness makan pun x lalu

6/1 nie bru p jumpa doktor kak .

sblum mngandung 67kg bila mngandung wktu buka buku trun 63kg wktu tu mcm 12 minggu.. smpailahh 9 bulan berat kembali asal 67kg🤣 Bagi sya okay jee asalkan berat baby naik so kira okay laa tuu..

Saya sebelum mengandung 75kg. Sekarang 30w berat 72kg 😓 berat saya asyik turun sikit2. Dah makan banyak masih tak naik berat. Tapi Alhamdulillah berat baby okay

Sama dgn saya.... Sy dah 28 week 2 bulan lepas berat 73 skrg dah 71..nurse bising berat turun tapi berat baby ok

normal je klu baru2..sbb alahan kurang selera mkn..bila dah ok nti boleh jadi mendadak naik🤣

VIP Member

normal la.. ibu hilang selera mkn alami alahan y terok sbb 2 berat akan turun dengan cepat

awak ada alahan yg kuat ke ? kurang selera makan ke ?

takde alahan pun kak nak kata saya xmakan saya makan..daa 4 Bulan tetap tak nampak cam mengandung pun..😥