14 Các câu trả lời

control portion nasi. breakfast minum susu dengan roti 2 keping. wholemeal digalakkan. saya amik 4 keping biskut jacob sebab gula dalam biskut tu sangat kurang. so bacaan bsp untuk pagi(pukul 10) memang cantik. tengah hari, saya makan pukul 11, saya awalkan. sebab nanti bacaan dia lagi cantik.(bsp pukul 2) petang pon sama, saya awalkan, pukul 5.30 makan sebab bsp pukul 8. untuk bsp pukul 8 pagi tu, saya akan make sure 2 3 hari sebelum check bsp, saya jaga makan betul2. makan nasi je. portion pon kurang. banyakkan sayur atau lauk sebab nak kenyang kan? minum air kosong je. jadi gula dalam badan akan cun nanti nak check. hari sebelum nak check bsp, dinner saya mesti awal. 5.30 petang dinner. dan saya xkan makan sampai esok pagi(lepas bsp pukul 8 pagi) even dia kata start puasa pukul 10 malam, nak bacaan cantik punya fasal, saya xmakan 😂 unless, saya dah gigil/lapar teruk (hypo), saya amik sekeping biskut jacob dan minum air banyak2. dalam masa seminit baru saya xgigil dah. biskut jacob memang sentiasa ada dalam beg kalau saya nak check bsp 😂 sebab lepas bsp pagi pkul 8, terus buka dan ngap makan 😂 lapar terokk

Makan keje jaga. Ikot hospital time makan. Bfast 8am, lunch 12tghari, hi tea 3pm, dinner 6pm, 10pm super tapi susu je. Sye follow schdule makan ni sbb warded masa 29week bukan sbb gdm tapi hb low and pengsan masa check up kk ari tu. Mula mula merah je tapi lepas ikot time die makan and potion yg hospital provided tu bsp saya start cantik. Pagi bfast hospital bagi susu suam and roti kosong je kadang, bihun goreng pon ade. Nasi goreng pon ade tapi portion sume ckit je. Lunch heavy sikit nasi normal potion, tapi still makan suku je. Hi tea, susu suam and biskut kering atau roti kosong Dinner nasi balik. Utk 2/3 hari tu saya kebulur sangat and curi curi makan bende lain tapi bsp mmg x cantik Oh lagi satu. Try la makan peria. X tahu la betul ke x. Kene paksa dgn husband makan peria jugak and bsp saya x de problem sampi bersalin. Ade follow up hkl utk bsp tp bila kene makan peria tu. Sye xde dah check up utk bsp

Alamakk tinggi jg ek,saya time esok nak bsp tu pas kol 6 petang x de dah mkn lagi,kira puasa dri kol 6 ptg hihi,sbb tkt ,kol 8 ps bsp,sy srapan 2 roti wholemeal je gan air kosong je,tgah hari mkn nasi sesuku je gan lauk skit,gan syur skit,kdg nasi sy gnti roti wholemeal jg,ptg lapar just mkn buah epal hijau sebiji/jambu biji half bji/biskut hupseng,sebelum kol 6 sy dah mkn utk diner,menu sama gan dinner tu,Allhamdulillah bacaan bsp bawah 5 sume.saya byk mnum air masak,time mkn siang tu atau mlm sy mnum air lemon/limau suam ,bila ada gstrik jgn lah,sy ni ok je .kdg sblm tdo sy teguk jg setgah cwan kecik air limau tnpa gula.

Saya pn sama. Hr2 bf, msti mnm air limau suam tnpa gula. Mlm dh xmkn. If dh lpr sgt, amik biskut jacobs original dgn air kosong. Air kosong mmg kna mnm byk. Kdg tu mmg stress nk mkn mnm sume kna jg. Tp tu la if tak ikut, mslh utk kita kn

Saya gdm..cek 4 kali smua OK..kalau ikutkan aku..dh cek pagi..srpn biskut.. 1 ke 1 kping..kkdg aku pgi tk brpa suka srpn..dh cek 1030..baru srpn mee tp jgn bnyk..kkdg mkn nasi..kalau dh mkn nasi tu..tghari aku tk mkn nasi lagi..cek 230..cuma mkn bread..bnykkan minum air kosong..830..dh hbs cek gdm baru mkn nasi..susu mmg tk ambik..terutamanya susu yg ada lemak..mmg dh ada pkr pemakanan ckp haritu..smpai skrg OK gdm..dari bacaan 4.8 ke 6..

sama la mcm sy... kawal mcm mna pn sama.. lagi2 bila dah cucuk insulin.. bila pening skit kena makn bnda manis skit . kul 10 bsp 6.7.. mkn roti wholemeal 1keping n air msk je dah merah.. 😔.. pasrah je..

ok... sama2☺

Ni bsp sy.. baru 2x buat.. sy kurangkan portion nasi lebihkan sayur.. klau buah sy mkn buah yg kurang manis mcm oren, jambu batu n epal hijau.. klau roti sy mkn 2 keping je.. air manis mmg sy xminum lgsg..

ok sis

Makan ikut suku2 tu sis.. lebihkn ikan/ayam dan sayur.. saya pun makan epal hijau.. minum air kosong lebih sikit.. kadang tu skali2 ada juga buat cheat day 😅😅

Saya pun dh 3 minggu buat BSP samaje ..turut naik,,dh puasa dan sampai tak MKN lansung tetap sama ,,sekarang dh kena insulin ,,ok lh bacaan gula pun turun dh..

amal lemon suam sis..mlm2 sblom tido..tp jgn byk sgt lemon ckup sehiris nipis2 je..

VIP Member

Boleh tgok wall post sy. Sy ad share cra sy mkn wktu gdm dlu. Hrap mmbntu 😊

Câu hỏi liên quan