14 Các câu trả lời

Sy since early pregnancy mmg sentiasa letak bantal atas perut masa mengiring kiri kanan pun sama. Sbb pernah anak sulung tertanduk rusuk pinggang sy smpai senak alhmdulillah scan baby ok tp sy jd trauma sbb sakit sgt2 lpstu. Mcm kes sis rsnya punggung takde effect sgt melainkan kat area perut atau berdekatan. Utk lg selamat better letak bantal antara korang.

Maaf. Untuk pengetahuan sahaja ya, ilmu dari doc, bayi dilindungi dengan air ketuban yang serap gegaran. Jadinya tiada masalah kalau punggung kena tendang, naik motor pun takda masalah kan? Tapi dari segi keselamatan takut tertekan perut kuat, letak penghadang @ tidur asing.

suruh suami tido asing la sementara. bahaya la. klau rasa x boleh control n sygkn baby, tido la asing smpai bersalin. risau tertendang nnt pecah air ketuban awal takut bersalin pramatang dh lg lama pulak baby kt hosp

itulah, makin buas pulak tidur nya, 😅 terima kasih respond ☺️

Tidur asing sis, saya pon tidur asing sbb husband suke stand kaki atas perut saya🤣 saya yg risau, dari awal pregnant sampai skrg tidur asing. Nak manja2 pon dtg sat pastu pindah tmpt tidur kitaa🤭

uishh lagi tak behave tu 🤣 saya pun tiap kali kena tendang pakai lutut dulu memang saya tgok suami saya ni ish kecik besar je dia 😂

sy sepnjang preggy smpai nk bslin..sy tdur asing dgn suami..sb suami tdo lasak🤣sy tak slesa..jd suami tdo ruang tamu dgn anak yg sulong ..sy tdo bilik sorg2 😁

kan..hehe..slesa pun selesa sis🤣

haha sme ngn anak sy sis.. suka hentak kaki time bpusing mse tido.. risau sy tido dgn dy.. dy baru 4 tahun, tp lasak jgk tidonya 😂 mmg letak bantal kt tgh

dulu sye pun kerap mcmni ,, buh bantal tengah2 bnyak sikit .. bukan apa risau klo lepas2 ni terkena perut pulak , lebih baik elak dan berjaga jaga ya

haah, bubuh bantal ye. okay baik terima kasih ☺️

jangan risau dia takkan terjejas , selagi air ketuban ada sbb fungsi air ketuban tu for protect baby , tapi kalau rasa tak sedap hari refer je klinik

setakat saya faham.. baby bergegar selalu je tp sbb duduk dlm air ketuban dia ok je la.. masalahnya awak la tertendang kat mana2 bhgian bdn pn bahaya

saya jatuh terhentak masa pregnant 28w , lepastu air ketuban bocor .. so hati3 lah ya . . tidur asing dengan suami kalau perlu .

Câu hỏi liên quan