11 Các câu trả lời

VIP Member

Nurse bg sye zincofer.. Obimin dgn zincofer fungsi dia same je rsenye sbb tergolong dlm kategori ubat untk tambah darah.. Cth ubat yg lain dgn fungsi yg sama ialah iberet, maltofer & sangobion.. Tp seeloknya bgitau Dr ttg muntah2 tu.. Biasa Dr akan tukar ubat lain nanti.. Sye pnye nurse dia tnya, ad pening2 ke gelap mata X bila mkn zincofer tu.. Sye ckp X sbb sye mkn ubat tu bila tersedar tgh mlm 😂

dulu mkn obimin, bila hb rendah, nurse upgrade mkn zincofer. senang lagi mkn zincofer. licin jer masok dlm tekak. hihihi.

Macam saya, saya amik mlm sebelum tido. Alhamdulillah ok, sebab bila amik siang pening saya melampau2 loya mual semua..bila call klinik, dieorg suggest amik mlm sebelum tido...minum dgn air buah yg fresh lebih bagus..

2 hr lepas buka buku pink kk bgi ubt zincofer,smlm makan sebiji..x smpi 30 minit da muntah2..pening2 ptg tu trus demam terok..😰

Sy akan mkn obimin n selepas tu terus mkn nasi atau apa2..klu x mkn akan angin n muntah

Takde cara. Mmg begitu 😂. Klau boleh telan, telan. Klau takboleh jgn paksa dulu ..

Sy dulu mkn folic 500 je gnti obimin. Klu xthn, biasa mnum dgn jus.

VIP Member

Selalunya inform je kk, nnt boleh tukar ubat lain kalau teruk sgt muntah2 tu

nurse suh mkn obimin dgn minum sunquick oren 👍

Cara makan yg betul , ambil sebelum makan ..

Refer kk. Minta tukar. Biasanya dia bagi

Câu hỏi liên quan