19 Các câu trả lời

sy pn sangkut GDM.. nurse warning berat just bleh naik 500 gram or 1kg sebulan.. takut ad kesan kt bby... kesan dia bby akn jdi terlebih besar.bila bby terlebih besar takut x leh beranak normal.. kna on diet.. nasi klu bleh mlm jgn mkn, mkn ja wktu ptg lam kul 6.. mlm tu mkn biskut or roti ka..elakkan minum minuman bersusu cm teh ais, teh tarik.. takut tiggi gula.. sllu klu GDM memg berat akn cpat naik..🙂

Sama cam saya.. tapi. Alhamdulillah. Tak de kencing manis.. Seminggu 2 kali kena gi klinik check tekanan darah ...Result ok jgk.. 2 minggu lps tu berat dok naik pula.. Stress jgk.. pdhl mkn je.. tak diet pun wlw nurse suh diet. 2 bulan jd mcm ni. Doc scan ok je.. Ni 30week dah.. Semoga baik2 aje ..

VIP Member

Bulan lepas saya naik 2.5kg pun kena marah dengan nurse. Dia cakap max sebulan naik 2kg jgn lebih. Seminggu naik 0.5kg. Dah lah sekarang kuat makan, tak tahu macam mana nak kawal berat badan ni.. huhuhu

sy mkn je

TapFluencer

Haaa, saya 2 minggu je checkup balik dah naik 8kg 😝 Sekarang dah 7 bulan (28w) anak kedua. gdm ok, hb ok, bacaan nadi ok, semua okayla. Cuma memang saya selera makan 😂

Kandungan 5 mnggu pertama bole naik kn bert bdn 0.5kg sbulan..ats kndungn 5 mnggu dan seterus nye kna naik kn bert bdn 0.5kg smnggu so kira lh agk2 over weight ke x tu.??

sy rasa klo ada gdm mmg cepat naik, macam sy naik dekat 5kg sebulan.. plus mmg selera sgt mkn huhu.. tp skrg kena diet, tersiksa jiwa haha.. ni sy lah hehe

ya setiap org lain2 :)

sy ada hr tu dlm msa sbulan naik 4.5kg, lpas sbulan check up turun balik 4.5kg. dpt berat asal. xda gdm.. pastu cek 2 mgu slpas tu naik 1.5kg..

VIP Member

xsilap sy, mcm ok je kalau naik dlam 1kg smggu. tp tu max weight boleh naikla. sbb baby pn akan membesar, automatically berat akn naik

saya 2 minggu sekali naik 500gram je...so sebulan sekilo je...dari awal pregnant sampai sekarang dah 32 weeks...makan kurang...

sy pregnant sebln naik 5kg. dri 60 kg skrng 89kg. skrng 39 weeks. stkt ni tkdk sakit or msalah apa2 lg. misi suruh pantau jaaa

Câu hỏi liên quan