12 Các câu trả lời

sy ada juga doc atau nurse yg tlong buka kan bukaan. tapi itu masa sy nk beranak😅 hasil dia tu adalah juga sikit mcm contoh dari 6cm ke 7lebih cm lepas tu kena suruh teran sikit sambil tolak perut sikit sbb dia nk bukakan lagi jadi 8cm , mmg cuba paksa buka kan sbb sy x tahan. hasil dia mmg sy awal meneran dari masa sepatutnya apalagi cara sy teran salah, sy terus penat dan bby stres, kepala bby pun stuck.. malang betul nasib masa tu.. tapi nasib last2 dpt jg beranak normal

ha'ah.. sy pun sependapat x nk lah induce ni😅 wahh.. hrp2 ada lah kemajuan bukaan pintu rahim kan.. aamiin.. jgn lama sngt lah hahaha

Induced, tapi 24 hrs tak nak buka. 2nd day doc suruh pecahkan ketuban & aktifkan labor.. Sakit juga la bila doc tu kacau2 kepala bby. Lepastu doc ada tanya nak ambik epidural tak, saya ambik. So sepanjang contraction tak sakit. Thanks god ambik epi sebab lambat buka, masuk labor room pkl 8 bby keluar pkl 4.43pm

Oh yeke.. sy dh 38 mnggu lebih xde tnda jgk risau nie😩

Sy baru kena. Sakittt...bila doc bantu dh banyak keluar show tp baru bukak 1cm. Dh mula rasa kontraksi jd doc ckp dh ada progress. Esk klu masih 1cm baru masuk ubat.

Awk pn! Moga dipermudahkan semuanya

sy🙋🏼‍♀️ 2 kali pg hosptl ttp 1 cm, so doc bantu buka bukaan dgn seluk. mencabar jugak la.. kali ke-3 hosptl dh 3cm bukaan.

Saya..dari 1cm doc tolong bkak jadi 2cm..smpai 3hari dok 2cm tu je😂..last2 czer

sy 2 org ank doc tlg buke bukaan dgn jari.. alhamdulillah brhasil tnp sbrg induce

tgk ats org jgklh..klau sy mmg cpt sbb ank dah ramai..lps doc tlg buke tu sy mmg x baring dah mmg sy byk brjalan n bt senaman gerakkan pnggung kiri ke kanan sambil brdiri sbb sy nk lps doc tlg buke tu ada rasa sakit siket..tp nk bg sakit tu Makin terasa n jln tu tebuka

saya kna mase tahun 2017... jgn bagi puan..sakt sgt2..luka terok sebelah dlm..

Lps doc bantu buka jln tu terus keluar darah non stop mcm drh period.

buka 1 cm jee.. sakit..2/3 hari lpas tu beranak.. tapi czer lahhh

tolong bukak dua cm. tapi baby taknak kluar. last induce jugak

Berhasil.. Bila dibantu, bukaan jadi cpt.. Itu pengalaman sy laa.

Waa harap progress bukaan saya pun cepat la. Tq for sharing!

Câu hỏi liên quan