16 Các câu trả lời

VIP Member

sy dulu mse preggy yg first,husband rse boy tp sy rse girl.. sbb suka makeup2, fesyen2, beli makeup byk jenis.. lps tu suka tgk gambar baby boy, morning sickness x teruk sgt, asyik mnum kopi ais je dgn bnda manis2.. scan dktr ckp mcm girl, lps tu repeat scan lg, confirm girl.. keluar pn girl putih gebu pdhal slalu mnum kopi😄.dah 4 tahun dah. .yg second ni tgh preggy almost 6 month. morning sickness teruk gile, suka masam2, suka selekeh2, x makeup lgsg, keluar g mana2 even shoping pn pkai mask je sbb malas nak makeup.. husband & sy rase mcm boy kali ni..buat detail scan first time confirm boy sbb dia tunjuk luas2 bebird dia😂😂..alhamdulillah sepasang dah.. due awal bln 7,moga senang & selamat semuanye💙

Sama la dengan Kita...no 2 Ni Malas Gila nak make up..pastu pakai ala Kadar je..n xsuka manis..bru2 Ni Saya scan alhamdulillah baby boy.. inshallah hujung bulan 7 due date..

sy naluri ari tu rasa mcm girl..suka sgt tgk baby girl nak beli brg girl pnya tp buat detail scan baru ni dh nampak baby boy huhu..terang2 tnjuk gender dh..mula2 masa scan kt kk dlu x tnjuk. kwn2 smua ckp msti baby boy ni sbb bdn x berubah sgt org tgk dr blkg mcm sama je x pregnant. Huu frust jgk sbb dh berangan nak beli brg gegirl haha..tp tingat blk dlu2 sblm kawin dlu mmg dok pk n tingin klu bole anak 1st biar la laki pastu br girl. Sbnrnya anak apa pun x kesah la kan janji sehattt..aminn

Sy scan mase 17w doc ckp girl sbb baby kepit dan xnmpak die pnye batu 😂 naluri sy mmg kate boy. Sbb alahan sgt berbeza dgn anak 1st girl. Yg no 2 ni alahan smpai 3bulan. Suke pedas. Suke makan masam. Coklat2 smua xsuke bleh muntah. Dlu mse bby girl ske yg manis2 je. Skrg makeup pun tak. Pakai bedak bby je kalo keluar g memana. Kalau bleh nak pakai tudung sarung je. Sy try lagi scan 20w bby terus tunjuk pistol xde malu dah. Alhamdulillah.

Saya buad detail scan haritu 21week baby tunjuk dokter sahkan girl, tapi bila kerja ramai tegur boy😅 saya diamkan aje cuma senyum. Hati mmg rsa nak girl tersangad nak girl, tapi bila org sebut2 kata boy tu saya takcakap byk. Risau kecewa jugak kalau betul boy hihi sbb first dh boy, ingad second ni nak girl laa sepasang kan kan😂 but berharap betulla girl insyaallah ameen💜

saya 22weeks scan dah nampak bebird dia. naluri kuat mengatakan anak lelaki. Bila scan memang betul anak lelaki. Suka sangat benda manis, air manis coklat tu memang pantang. . Berat naik tiap 2 minggu 2kg 🥴klau benda masam tak bernafsu sangat.

Tips nk ank lelaki bg matching dgn naluri ibu: Sembnglah dgn bb selalu. Panggillah nama yg digemari. Muhammad ka, aliff ka, adam ka...yakin lah bahawa ank dlm kandungan tu bb boy.. Doa n minta bnyak2 dgn allah yg bakal lahir nnt adalah hero..👶

Hi sis.. Just trust your instinct ....sbb saya pun mcm itu jg... Dari 1St sampai 3rd scan tak nampak jantina lg.. Then yg ke4 scan doc ckp baby girl tp last scan baru npk baby boy. Apa pun jantina anak yg penting dia sihat. 😀😃

Sy 28 week baru nampak clear gender..tak pe..nanti every time scan di kk, awk tye je gender anak awak ape..cm sy, tiap kali scan, tiap kali tye doktor, nasib doktor melayan je, hahaha.. doktor jenis ok kan..huhu..awk try la..😊

VIP Member

chinese calendar pun tak boleh caya juga. saya pun ramai cakap baby boy tp scan girl dan keluar girl. sis boleh scan dengan doc lain untuk kepastian.

heheheh sma lah sye first scan nmpk girl tpi tgk2 kuar boy..Tpi mmng msa first preggy xkisah pon...Tpi org ckp nie kdg2 ade terbalik..

Câu hỏi liên quan