14 Các câu trả lời

VIP Member

sye darah O.. anak sye kuning melebihi 14 hari.. Ade tulis kat buku pink dia prolong jaundice...selain kk amik semua darah kat kaki untuk test lab and alhamdulilah semua ok... sye usaha jugak la menyusu dengan kerap kerap. mentua g kedai cina beli mandian.. mentua mandi kan air cap badak campur ngn air hangat(ni pun bape btol dh beli ntah spe la bg petua 😅 ).. mentua campur kan air hangat dengan uncang teh 44 hari ... (xtaw la spe bg petua ni mak mentua sye dh risau cucu kuning xturun habis teh kat rumah mak mentua😂😂)mentua usaha bawak baby kul 8 pg pusing2 amik sinar mentari pagi.. semua petua dh try . akhirnye smpai hari ke 44 mentua sye dh stop and give up..sye pun dh balik ke rumah sye

Bby sy pon mase awal kua hospital kene warded sbb kuning bacaan 10.. Bb takot bacaan naek mlm.. Teros kene dok wad dgn dlm pantang n jahitan bnyk.. 2mlm jugak dlm wad.. Naek 13 lepas tu 12 dpt blek.. Blek jek asek kene g kk check kuning.. Nie tady pagi pg check hri ke 14 dah kuning dah turun 6.0.. sy amalkan mandian herba kuning air kucai air rebos daon belimbing buluh.. Dlm mase same mmng kerap bg susu.. 1-2jam skli.. Sy bg susu karihome campo susu bdn..

Kalau 10 belum warded lagi. Anak saya semua prolonged jaundice. Even dah kerap menyusu pun tetap prolonged jugak. Sampai kena amik darah dengan sampel air kencing. Dekat sebulan jugak baru betul2 hilang jaundice dia. Takpe kerapkan je menyusu. Tak payah ikut apa2 petua. Anak jaundice ni memang kena kerap menyusu je. Paksa anak bangun menyusu sejam sekali. Kalau dia susah nak bukak mulut boleh bagi guna syringe. Good luck mommy. Moga dipermudahkan

kuning turun dgn lampu biru phototherapy lalui najis je awk. kalau baby tk warded means tak tinggi, mintak advice dgn doktor cara betul, cari sewa lampu biru tu. susu kerap 1jam sekali bf 15-20 min. pastu mommy jgn stress. btw, sy darah A baby darah A jaundice baby dulu sebulan jgk walau baby takde masalah kesihatan lain. tenang mommy. jgn serabutkan kepala

Sy bg ank sy susu kambing yg fresh..campur setitis je dlm susu dia.sy bg sekali sehari…pastu sy kerap bg dia mnum susu bg dia berak.mmg turun kuning dia dlm masa seminggu terus ok.sy pun darah O..ank sy pula sy bg bnyk mnum susu formula

apa yang saya buat, kerapkan susu dia. paksa dia bangun susu. tak bangun, jentik tapak kaki. baju bedung apa semua tak pakaikan. lampu siling memang ON 24 jam. better berbanding anak first, anak kedua lagi cepat baik kuning.

Kerap menyusu sejam sekali. Saya pernah kt tempat sis, czer pulak tu kuning baby 12. Hari2 kena g kk sampai luka czer terbukak. Nipple crack sbb inverted tp saya ikhtiar jugak sampai berjaya

mandikan anak dgn air buah kondur kerap jemur d matahari pagi² kerap bagi susu dekat anak, anak sy nak mengempeng je masa baru lahir alhamdulillah kuning cepat turun

Saya darah o. Kuning baby tiap hari naik. Saya amal mandikan baby dengan daun kucai 2x sehari. Kerap kan susu. Baby Saya xtidur sangat siang. Saya biarkan dia berjaga

VIP Member

Mommy anak sy sampai 370 n mmg dah kene warded n phototherapy tp sy bg die minum susu karihome, mahal sikit tp alhamdulillah berkesan dengan izin Allah

Câu hỏi liên quan