7 Các câu trả lời

Pada umumnya, berat normal bagi bayi pada usia kehamilan 27 minggu 4 hari adalah antara 875g hingga 1.2kg. Jadi, dengan berat bayi sebanyak 1185g, bayi anda berada dalam julat berat yang normal untuk usia kehamilan tersebut. Bagaimanapun, adalah penting untuk terus berbincang dengan doktor anda untuk memastikan perkembangan bayi yang sihat. Jangan risau terlalu banyak, dan terus beri yang terbaik untuk anak anda. Jika ada sebarang kebimbangan lanjut, rujuk kepada pakar perubatan untuk penjelasan yang lebih terperinci. https://invl.io/cll7hzz

Selalu lepas scan, doc akan tunjuk kan graph. Graph tu tak boleh atas line atau bawah line. Saya tak rasa yang doc cakap kecik tu sebab berat baby. Mungkin ada di mana mana bacaan graph yang bawah line.

1185 tak kecik lah sis. kecik lah maybe tapi bukan kecik tak sihat. sy scan 28w pun berat 1120 okay je. boleh refer table tu. selagi tak kurang dari tu still normal.

Your baby dah nearly 1.2kg at 27 weeks mana ada keciknya 😂 normal je my dear! Don’t worry so much, your baby is doing good je 🤍

27w saya dah 2kg lebih rasa mcm besar pun doctor kata okay je kalau bersalin awal tak kena dexa 😂

Sokay sis jgn risau. Baby saya lahir 3kg je. Tp dia punya semangat tu bersambung kt luar perut pulak. 6 bulan almost 9kg huhu. Semua gewam nk cubit sbb bolat

okay je tu sis. saya scan 28 minggu berat baby 1186g. Doc ckp normal berat mcm tu.

Harini saya 27w 3 hari pun berat sama 1.18kg sys . Doc kata ok je

Câu hỏi liên quan