19 Các câu trả lời

pengalaman gugur saya, spotting skit2 je then pergi klinik swasta sbb nk check, tak pergi hosp sbb mcm tak emergency sgt. then dr klinik tu kata kantung masih ada lg so dorg tak boleh assume gugur selagi kantung tu tak turun. doc just bg ubat kuat rahim, esoknya mcm darah bnyk skit then pi hosp, doc sana teruk betul. sblum dia scan tu dia marah saya sbb doktor kat klinik tu diagnos sy salah. aik kita pulak dimarahnya. dr tu kata sy memg tgh gugur, tggu je benda tu jatuh, sy mcm laaaaa aku pergi klinik kesihatan dorg kata kalau ada bleeding terus pi hosp emergency then dh pergi hosp kne marah plak sbb dtg, apoo daaaa. memg lawan mulut lah dgn dr masa tu. sbb saya period sekali lepas bersalinkan anak yg 1st tu dh nk dekat 3 tahun, jd doc pun tak pasti usia janin. esoknya rasa sakit gila pinggang then keluar darah dan berketul2 sama mcm yg awak share ni. setiap kali je nk keluar rasa sakit, mcm sakit contraction, setiap 5 min darah ketul kuar sakit sgt. 2 jam dduk dlm toilet sbb darah nonstop berhenti. pakai pads je tak smpai 15 min dh penuh so dduk jela dlm toilet tu sambil cangkung. last2 ada mcm ketul warna putih kuning, tu kantung rasanya then kutip2 semua tu masuk dlm bekas nk bw pi hosp. then pergi hosp nurse check BP tinggi sbb tgh layan sakit, doc cek bawah just guna pengepit bg keluarkan sisa2 darah beku tu. nasib baik laaaa bukan dr yg sama attend.

Baik sis pgi hospital untuk double confirm..SB sya pernah kna MCM Ni..kluarketulan darah. mula2 sya pun ingat sya gugur tp Nasib msih mnyebelahi. BB sya Masih Ada lgi..doktor ckp mungkin tu darah YG Kat dinding Rahim kte... sya smpai 2 Bulan kluar kbetulan darah MCM tu tp taklah setiap Hari drah tu kluar dia MCM bjarak DLM 2-3 Hari MCM tu kluar Lagi kadang2 DLM smnggu MCM tu.. sis jgn risau dulu .Baik sis cek kt hospital trus..

Senang cerita, Doktor tu pemalas ! sakit hati aku baca. Dia Boleh senang² cakap macam tu je ?? yang rasa sakit tu awak ! dia ingat awak nak main², buang masa berjam² dalam tu tipu² je ?? aishh ! Tak Layak jadi Doktor macam tu ! nie mesti Perempuan kan ! Perempuan Dengan Perempuan kadang Memang susah kita nak berurusan. lebih baik berurusan dengan kaum lelaki. lagi polite, lagi sopan, lagi bertapis ayat dia.

Sy pernah keluar banyak kali darah n ketulan mcm ni spjg first trimester pregnancy sy. Baby ok aje Alhamdulillah smpi skang. Masa kat pac kena korek n ad mcm polyp kat pangkal rahim. Next week ad appoitment utk polyp tu. Tapi awal tu mmg dr cakap pregnancy sy tak survive. Tapi baby masih strong until today. Sy dapatkan opinion dr hospital pakar swasta

VIP Member

sy gugur 4x yg last cmni lah ge hospital semua ckp sy tak mengandung buat urin pon negatif sampai hantar urin kt makmal pon jawapan yg sama. balik rumah mlm tu terus keluar cmtu lah tp lagi terang. bln depan tu terus cek memang mengandung ni dah 12 mnggu dah. tu gambar bln 5 haritu yg doc ckp sy tak mengandung

Ni mcm bukan janin

kalau ikot pengalaman saya , 11w turun darah.. masa pergi hospital , doc cakap kalau pergi hospital awal maybe bole selamat kan lagi kandungan.. tp saya tahan sakit satu malam.. pagi nya baru pegi hospital..

Masa turun darah tu saya memang terus decide pergi hospital tapi diorng letak saya kat green zone je sis even saya dh ckp darah bnyk and memang sakit sngat. 8 jam menahan sakit kat hospital smpai gigil kaki end up dr ckp mcmtu je kat saya :)

doktor hospital tu mcm tu je dia ckp ye. kesian awak, tp kalau tgk ni tanda gugur. Saya xrasa awak over excited pun sbb awak ckp dh scan sblum nampak kantung n before scan mesti upt naik double line.

Pergi scan tgok gugur ke x..sy dulu mcmni juga.3x turun drh..last yg ke-3 mcmni lah seketul ni.sy ingat dh gugur tp alhamdulillah ank sy elok je.doc kata yg turun tu drh yg menempel.baik awk g scan dulu

Yang pertama n kedua xbnyk dlm 3hari kuar drh spotting mcm nk period.yg ke-3 bnyk mcm dlm gambar ni..lps tu kuar lg drh kne pakai pad.sy ingat dh gugur n xg pun klinik..pantang sendiri kat rmh siap bertungku lg.tp kuasa ALLAH ank sy elok je dlm perut…sy mmg xtau yg ank sy ada lg.lpstu sy xblh nk bernafas mcm kne angin gtu.g klinik doc scan rupanya baby ada lg masa tu dh 18w..terus g klinik buka buku pink..

Kalau mcm yg sis describe ni rasa mcm gugur sbb time dia nk turun tu sakit sgt. Once keluar lega.. check upt kt hospital tu positive kan? Kalau positive pregnant tu sis

Iya betul sbb hcg level take time nk turun. Saya pernah gugur kt hospital tp buat kt swasta. Doctor ambik darah sebelum & selepas gugur, hcg masih ada. Tp tak sure lah kalau betul apa yg doctor hospital tu ckp cuma experience sis ni sama mcm gugur. Or mungkin ada penyakit2 lain yg lebih kurang kot mcm ni

To all mommies yg tolong jawab, thank you so much for your advices and support 💗 semoga Allah berkati awak semua dan keluarga aminn ya mujib🤲🏼

Câu hỏi liên quan