14 Các câu trả lời

Kalo yg bintik2 hitam nk hilangkan semua tu memang susa sikit.tapi kalo nk hindarkan nya sis cuba jangan rendam pakaian bby terlalu lama.kalo saya .saya terus cuci ari tu juga.sebabnya bby ni pakaian dia x kotor sgt.paling2 pun kotor disebabkn susu formula,or peluh..rendam x lama & cuci ari tu juga xkn ada bintik hitam. 😊😊Insyallah

Boleh buka juga ni. Ambil clorox n putik kapas, lepas tu letak clorox kat bintik hitam tu guna putik kapas. Letak sikit ja. Jgn banyak.. lepas tu tunggu 5-10 minit baru basuh. Confirm dapat hilang tu. Sy pun selalu buat mcm ni kasih hilang tu bintik hitam kat pakaian

Cuba sis rendam semalaman dgn air panas dan sabun lux yg ketul tu, sis carakkan dia. Pagi esoknya masuk mesin macam biasa, masuk je sekali dgn air rendaman tu. Sabun yg ketul tu nanti dia akn cair. Sy selalu buat mcm ni utk basuh tuala. Mmg bersih tuala xpayah sental2.

Boleh pakai clorox baju... rendam sekejap, then tenyeh tempat bintik2 hitam tu.. InsyaALLAH hilang.. if tak boleh, kena buat byk2 kali.. Semoga Allah permudah kan segala urusan sis 💕

elak rendam baju terlalu lama.. sebab bintik hitam tu tanda ada kulat tumbuh di baju takut

Pakai sabun savon..bau cempaka tu.. dia serbaguna tuu.. rendam dengan air panas sejam.

Tahi lalat ke tu ? Biasa kalau susah hilang tu tahi lalat. Sebab peluh2 baby eh ?

VIP Member

Kalau saya saya buang sebab dia jdi berkulat takut nnti baby gatal pulak pakai

Baju baby basah lmbt basuh...baju kalau basah mmg sng kne tahi lalat cm ni...

Cuba rendam cuka + bikarbonat... Hilang tu.. Rendam dalam 1 jam.. Terus cuci