41 Các câu trả lời

saya pon mcm tu hritu sis ..benjolan kiri kanan sama je .. lepas tu kene tahan ward sbb baby kurang gerak. sepanjang Kat ward doc check ctg baby then doc tgk perut rupa2nya baby songsang .. doc bagi 3 Hari tuk baby pusing .tpi tk pusing2 .. last2 doc decide czer sbb baby mmg tk nk pusing .. alhamdulilahhh baby selamat keluar skrg ..🥰🥰🥰

Mcm sy dye kerap bonjol ke kiri.. kdg2 tngh tngok tv mcm tersentap seolh dye tngh mnendang.. kndugn 34 mnggu bby sy dh kt bwh.. btul2 aktif dye dlm pert.. now sy tunggu hari.. xsbr nk jmpa bby.. hmpir 13 thun x bernk.. rsa seram sejuk pn ada.. now sy dh 38 mnggu..😁

Hihi.. mkin dekt mkin x selera nk mkn sb fkir mcm2.. 😩

Normal sis..sy 33wks baru buat check up dgn doc...kalau ikutkan baby xda space utk pusing lagi kecuali air ketuban sis berlebihan.....kalau baby sy dia sblh kiri badan/tulang belakang & kaki & tangan semua ke kanan..sebab tu baby byk tolak2 o aktif sebelah kanak🙋🏻‍♀️

Ohh ,, baby saya dia mengeras belah kanan lebih , selalu belah kiri rasa kaki or tgn dia dok tekan2 .. harap2 tkde apa lah .. Aminnn

betul, sama. sy kdg2 g klinik check jantung bby slalu tnya nurse yg ni apa, yg ni apa.. sbb sy sndri xtau.. kdg senget ke kiri kdg ke kanan. tp nurse bgtau kepala baby kt bwh.. n scan pn mmg doc bgtau kepala bby kt bwh.. lega sikit rsa.. hehehehe

Sy bersalin masa 39w 4d. Kalo ikut rasa mcm bby kepala dh kt bawah, check up pn bby kepala dh kt bwh, tpi bila scan kt lbor room, bby kepala kt ats😩terus kena emergency czer. Bby sy terlampau aktif. Tpi doa la yg baik2 sis. Smga dipermudahkan urusan.

InshaAllah Amin .. skrg saya dh 39w5d belum ada tanda pape lgi ni .. harap before ahad dh ada tanda .. Aminn2 ..

saya nak masuk 39 w pun kadang rase benda yg sama. sampai senget perut benjol² tu, tapi bila check kat kk, nurse tekan perut , dia kata kepala memang dah kat bawah😅 risau jugak kalau berpusing lagi pulak saat akhir

byak kan sujud ngan jalan sis kalau sis rasa kepala belom masuk pintu. biar kepala kat bawah. saya banyak jalan kepala baby dah kat bawah time 29week lagi. skrg saya dah beranak senang je 3 teran xsmpai 5mnit keluar

Wahh yeke .. senang nya .. InshaAllah mudah mudahan dapat beranak senang .. aminnn

sama lah saya pon mcm tu kekdg mcm risau sbb sebelum sebelum ni cek bby melintang n kat atas... tapi now bila nurse cek kata dh kat bawah tapi bila die bergerak tu selalu benjol dua tempt tu...

sy pon sama sis, kerap jgk dia ddk benjol mcm tu, kdg risau jgk.. tp mggu lps cek dkt KK nurse bgthu kepala mmg da kat bwh tu mungkin dia nak pusing, sbb kdudukan dia senget..

sama la kte saya edd 8 nov takde lg tanda2 bersalin, cumanya baby kerap mengeras area yg sis bulatkan tu tp fikir positif je last scan dkt ppum doc ckp kepala baby dh ke bawah.