11 Các câu trả lời

Sy mengandung anak sulung sangkut kencing manis lepas mnum air gula, dokter suruh serah diri masa 37mnggu 5hari tp check up dgn pakar klinik kk air ketuban da kurang sedikit pd 37mnggu 2hari terus dktr bt surat pergi hospital mlm itu warded pd 37mnggu 3hari sy bersalin..sy ada masalah dgn injap jantung bocor

Allahuakbar 😢

Saya gdm on diet jugak..buat bsp 2 minggu sekali baru ni..start bulan ni baru buat sebulan sekali sbb tahap gula ok je..x teruk sgt..tp doktor memang dah bg tau awal2..x leh bersalin lebih due..sbb takut baby besar..maybe kena bersalin awal..harap2 awal la bersalin nya..sbb x nak kena induce hu..hu..

Kalo gdm on diet ikut due, kalo gdm on insulin biasanya 38w serah diri.. Sy dlu ank first gdm on insulin nurse suruh serah diri pd 38w tp sy bersalin 36w.. Anak sy yg ke 2 3 xde gdm.. tup2 ngndung ke4 kena gdm tp on diet jea, sy kena ikot due, sy lahir week 39w4d 😄

Sama dengan saya sis. Saya sangkut masa mnum air gula dan skrg ada gdm . Tapi keputusan bila cek bsp doktor kata cantek je . So tak tahu lah kena serah diri awal ke tak nanti . Skrg 30 week dan nurse takde cakap pape lagi pasal serah diri awal huhu tengah tunggu jugak ni

Kalau on diet tak kot sis. Yg insulin saja. Saya bersalin time 38 weeks. Alhamdulillah skrg anak dah 4 bulan😊

VIP Member

Ikut keadaan ibu dan baby. Klau mkn kontrol gula. Doc bg smpai hari due bru serah diri. Sy dlu gdm on diet control dri 18w xsilap. Doc bg trikh smpai due klau xbrslin serah diri.

Masa pregnant anak pertama dan anak ketiga, saya ada GDM. Nurse minta serah diri pada tarikh due date tu (sekiranya belum ada tanda nak melahirkan sebelum due date).

saya 36week GDM atas pagar. bsp cantik tapi kena besalin awal juga. doakan saya dan baby selamat ye. due sepatutnya 19/7 tp kena besalin 5/7 ni.

Sy pun due 19/7 tp kne bsalin awal 10/7..gdm on diet.doa kn sy juga ye ibu2.moga urusan kite smua dpermudahkan...amin

Ikut doc tu sis tp sllunya gdm ni kna admit awal mcm sy kna admit 38weeks x bleh lebih..skrg tnggu hari jaaaa😣😣😣😣

Sedeyyyy jga namun ikut doc ckp kn hrp² dpt bersalin normal..tq fr social support😘

Saya skrg gdm on insulin.. So, 37weeks kena serah diri.. Skrg 32weeks.. Kalau ikut kan due saya 16/08..

Sy gdm.tp tak perlu serah diri awal. Cuma kena ikut due x boleh lebih

Câu hỏi liên quan