16 Các câu trả lời

VIP Member

insyaAllah sis...Sy anak de 5 sis ...doa yg plg penting🥰🥰sis kena pcaya sis bole bf bb ok❤️❤️nnt pas bsalin trus je sumbat puting susu kat bb k...mmg bb br lahir xpandai hisap...tp sis kasi je k...colostrum bagus tuk bb tau ❤️❤️sy doakan smoga sis dipermudahkan brsalin...smoga mommy n bb sihat💕💕

Saya lps bersalin mcm tk keluar apa2 tapi bagi je anak hisap puting. Hari kedua keluar colostrum sikit sgt. Tp nurse ckp rajin2 pam bagi rangsangan kt payudara. Hari ketiga InshaaAllah susu makin banyak, skrg ni mandi pn susu menitik2 kalau tak pam. Stay positif je. InshaaAllah tkde pape normal je semua tu

xpew lepas bersalin nt akan keluar, kalau xreti mintak nurse tolong dyorg akan picit bg keluar, tp tahan sikit lah sbb sakit 😂 ,lg 1 nurse bgtahu kene sentiasa positif, jgn rasa xboleh bg susu, tp kene tekadkan diri susu aku byk aku nk menyusu kan anak aku ,,,haa gitu

sya masuk week 28 dah ada susu tp kena bersihkan puting sllu.. cuma dia xlah leaking smpi basah or perlu pakai breastpad.. kalau time nak bersihkan tue bru nmpk cecair keluar tp elakkan drpd merangsang susu keluar, nnt ada contraction..

Jgn risau.. lps bersalin automatik nnt keluar.. kena ada rangsangan dari awl lps je bby selamat keluar.. rajin rajinkn jgk baca ilmu penyusuan awl kelahiran.. boleh cuba follow ig/tt nad masrom..

Normal. Two babies here and susu saya keluar pada hari ke4 🥲 Itu pun setitik dua lepas urut susu... Alhamdulillah hari ke 14 supply dh stable. Sy pam 3 jam sekali

I pun teramat risau… breast size pun tak banyak berubah, engorgement pun tak ada. 2 kali yg I keguguran, engorgement tu memang ketara.

sy 6 org ank xpernah leaking ssu sblm bersalin..lps bersalin bb isap kali prtame terus keluar..

sama2. puan & baby puan ada dlm doa sy ☺️

Sya dh 33 week tpi tk prnah leaking susu , jngan risau nnti bby dh lahir dia isap akan keluar la susu tu

VIP Member

No worries.. i also the same no leak or whatsoever during pregnancy.. but after deliver 1st feed got milk..

Câu hỏi liên quan