43 Các câu trả lời

VIP Member

Bila tak larat seperti rasa pening,pitam mcm nk pengsan. Muntah2 yg teruk,cirit birit sehingga dehydrated. Di bolehkn berbuka awal. Tapi,jika keadaan tubuh rasa ok je xde semua masalah tu boleh di teruskan takde masalah. Yg penting berbuka & bersahur amalkn pemakanan sihat. Supaya ibu kekal bertenanga,cergas ketika berpuasa. Baby pun dapat serap nutrient yg mencukupi. Don't worry...

Sy 36w ngam2 masuk puasa. Tapi x puasa pun sbb 1st day puasa baby kurang gerak, tp mmg sy x niat untuk puasa pun, cuma sy makan lambat je. Bila dah kurang gerak, mmg sy makan dan minum. Kick chart pun lambat dari biasa. Sampai hari ni sy x puasa dan baby Alhamdulillah gerak elok. Doc pon pesan x payah puasa lepas sy gitau 1st day tu baby kurang gerak.

Alhamdulillah, in 38 weeks of pregnancy saya dapat puasa full utk 5 hari (harini 5 Ramadhan). Baby bergerak aktif mcm biasa. Bg yg berbuka jgn lupa igt and take note ye sbb ibu mgandung ni ada 2 category. Kalau berbuka sbb risaukan diri hanya perlu ganti puasa, kalau berbuka sbb risaukan bayi kena ganti puasa dan bayar fidyah nanti.

Oh mcm tu ke??

TapFluencer

Mengikut rujukan saya dengan doktor : Jika rasa terlampau penat /loya/pening dan baby tak aktif (tak cukup 10 kick) kena berbuka. Doktor sarankan kunyah ais, bagi baby yang tak aktif. Saya setakat ni sehari je tak puasa, sebab sahur dengan roti. Baby aktif tapi slow, sebab risau pada kandungan better berbuka. Kena selidik kandungan kita macam mana

Ikutkan 28 minggu baru pantau gerakan baby, tp sy 25 minggu dr suruh pntau jugak sbb puasa..kalau rasa baby krg aktif / asyik mengeras dr suruh bbuka..

sy hri prtama puasa..lepas hari kedua sy perhati bby kurang gerak..sy trus ke hosptal..hmpir2 kne tahan wad..dktr trus tak bgi sy puasa..mmg kadang2 kita boleh tahan tp bahaya tuk bby lgi2 trmstr 1 ngn ke 3.. klau bby xgerak dlm mse 24 jam btter trus ke hosptal ..bahaya !!

VIP Member

Menunggu hari je lagi due saya 3/5. Setakat ni paling jauh boleh puasa sampai pukul 4 lebih dan terpaksa buka. Badan akan weak dan kepala berpusing nak pitam, jantung pun laju je. Taknak amek risiko saya puasa halfday je setiap hari. Anemia during pregnancy 🥺

VIP Member

Alhamdulillah dpt puasa 4hri dh..smlm xpuasa sbb bby mgeras je...kita kna pantau pergerakan bby dlm perut..klo bby mgeras n krg aktif tu msa utk kita brbuka walaupon jam dh pkul 6.30pm..xplu syg puasa,sbb puasa blh gnti..ank xde ganti..

Saya 35week dah...dari awl puasa smpai arini mampu stagh ari je..sbb saya jd pitam loya nak muntah..perot tu mmg lapa...tp bby kicking slow...so sy tpkse buka lg2 saya hb low...saya buka sja demi kebaikkan anak dlm kndungan...risau jga...

Saya pun hb low dari awal pregnant. Baby mmg slow kick time siang, malam baru active. Tq sis sudi reply

Saya now 29w1d dr awal ramadhan still bersahur seperti biasa niat puasa macam biasa tapi siang tu dpt puasa separuh hari jee. Jam 2 mesti jem dh, pening rsa nak pitam. Sekurangnya saya cuba utk berpuasa penuh tapi takboleh jugak.

Sy 37week da skrng,hari first jer puasa..itu pun perot mgeras n baby kurang gerak dan pening kepala smpai esokknya..hari kedua trus x puasa..risau sgat bila baby x gerak..tmbh2 nie first pregnant..

Câu hỏi liên quan