10 Các câu trả lời

sy dh 24weeks.. mnde ni baru je brlaku dkt sy smlm tiba2 baby tkde gerak x aktif mcm biasa sampai ke ptg sy dh start risau.. pstu sy contact dgn klinik swsta nk pergi scan pstu klinik tu ckp prgi direct hospital check graft jantung baby.. sy dgn husb terus gerak pergi hosp ptg dlm pkl 5.. smpai sana doc check jntung baby n scan baby okay je n nmpk kaki baby mcm ade gerak sikit2 n air ketuban semua cukup je.. time ni rsa lega sgt2 sbb risau jd apa2 dkt baby tp alhamdulillah baby tkde mslh apa2.. tp doc ade la ckp normal la baby kurang gerak lg klau weeks mcm ni tp as a mom kite dpt rsa apa yg lain dgn baby n risau... so klau rsa risau or was2 pergi hos check...

dulu masa kandungan saya dalam 24weeks ke 25weeks mcm tu ada jugak dalam sehari dua baby kurang gerak..memang susah hati sampai rasa nak nangis sbb risau dkt baby..tapi bila saya tanya misi atau doc..dia orang cakap normal sbb baby masih kecil lagi..yang kita perlu risau bila kandungan dah cecah 28weeks baru lah kena gi hospital kalau baby kurang gerak.. alhamdulillah lepas pada tu baru lega sikit bila doc cakap mcm tu dn selang beberapa hari baby aktif balik mcn biasa😊..cuba sis makan benda2 manis mcm aiskrim atau air sejuk..saya selalu buat mcm tu nak bagi baby gerak2😁

Klu misi tempat saya kan, saya masa tu baru 23w tau. Dia pesan klu perasan gerak baby tu lain ke kurang ke boleh pg hosp. Sy tanya hosp terima ke sbb kan belum 28w. Misi tu ckp eh terima je.tp jgn la ckp tendangan / gerakan tak cukup. Kita kena cakap sy dah rasa gerak baby. Selalunya dia aktif sekian2 waktu, tp ni senyap je takde rasa, kurang ke Mcmtulah misi tempat sy ajar. Tp sy belum ada pglaman cmni lg Harap2 tak merasa la. Klu takut gov tak layan, pg je scan swasta Actually mcm tu normal utk bawah 28w tp kdg2 ada je tak normal, segelintir la Kita kan ibu, ada naluri.

Awak pergi check swasta je. Percaya lah scan yang harga rm 60- rm100 tu amat la berbaloi untuk ketenangan hati. Apa apa pun kita mesti nak tahu baby kita sihat ke tak. Kalau awak ada budget pergi la scan okay?

sy pnh lalui..rasa tkut kan tgk xgerak..cm hr ni gerak aktif, esok slow...kena keep kacau2 perut. 24w ruang rahim bsar lg so baby msih byk tpt nk gerak... kalau was2 scan shj..tgk mcm mana..smga baik baik2 n sihat;)

Klu ikutkan before 28w normal je sbb kite x start kira kicks lagi. Baby byk space nk pusing2 lg dlm perut. Tp klu susah hati better g je scan awak. Yg penting rasa lega tu. Ibu stress pun x elok jugak kan.

sy pnah dlu kandungan 25-26w ada dua hari xaktif sgt smpai g klinik swasta nak tgok hrtbeat. Dr kata baby kcik lg n air ktuban byk so tu sebab air je. tp kalau dah start count 28w keatas baru kena risau

normal. sbb baby kecik lg n blum cecah 28w. if time 28w ke atss x cukup 10 gerakan by 9 mlm baru perlu risau. skrg x perlu risau klau kurg gerak kecuali ttbe darah turun

sama dgn sy awk...skrg 25w bby xgerakk sgt smlm dgn hrni kenapa ye? sy hajat nk pergi klinik ptg nnti

ambik inisiatif pergi scan dekat klinik luar. sekiranya awak susah hati

Câu hỏi liên quan