29 Các câu trả lời

Semua org tak sama sakit nya sis.. Beli bengkong yg jenis tampal boleh bukak tutup tu pakai bila nak berjalan dan tak perlu nak jln pegang perut .. Iya memudahkan sis bergerak.. Saya besalin czer dua kali yang pertama besalin di hospital sakit nak gerak kiri kanan ambik masa setengah bulan sebab kesan bengkak perut kes tumpah darah, Yang kedua saya besalin di suasta tak lagi sakit mcm yang pertama kat wad doc dah bagi pakai bengkong utk mudah kan saya bagun dari katil dan berjalan sangat selesa.. Di rumah pun saya pakai sebab nak bagun duduk.. Kalau boleh jgn duduk mengongkong banyak sangat..

Saya yg bersalin normal(pregnancy 1st) pun still sakit lg.. Makcik pula banding2 kan dgn org lain.. Org tu konon nya czer (pregnancy kedua dia) .. Dah 1minggu,boleh gerak2 dah sana sini.. Luka kita kt bawah ni dh la payah nk sembuh, pemakanan kita pn msa pantang x teratur.. Sy lg lah xda pkai set pantang ka apa ka.. Berurut lagi lah.. Tp bising kat saya.. Yg sakitnya saya, bukan dia.. Ni 1st pregnancy saya, bukan saya ada pengalaman nak jaga luka semua ni.. Btw sy dah 23hari..br rasa lega sikit.. 😭Sedih sb pantang sendiri

Mudah2n sy cpat sembuh juga utk buat keja2.. Mmg pantang sendiri.. Mkn pn sup2 ja.. Selamat berpantang jg sis.. Tq bg sy kata2 semangat🙏🏻🌹

Tengok atas badan seseorg itu jugak. Saya baru habis pantang lps beranak czer. Pertama kali dan tak plan. Macam2 saya fikir. Takut sakit dan tak kuat. Lps czer naik wad keje saya tido saja.. kebetulan baby di NICU. Nurse kejut subuh perlahan saya dibangunkan...siang tgh hari baru dapat ke tandas. Ye ampu perut sebab baru lagi tak sampai 24jam. Tapi lps seminggu so far ok... abaikan je apa mereka cakap. Saya hari ke 14 kot dh drive ke klinik untuk cek kuning baby. Kena lebih hati hati dan jaga elok2 kawasan czer tu

Super Mum

Hye... Saya dah 2 kali czer... Masa anak pertama lepas semalaman baru saya sedar dan bangun untuk mandi... Sepanjang berpantang saya terlalu berjaga2 sebab 1st time kan... Masa anak no.2 alhamdulillah dapat rehat betul2 selama seminggu sebab baby dok di scn... Lepas tu rasa kuat sikit... Nak rasa selesa dan selamat better pakai bengkung, so dah tak perlu nak ampu perut... Tak risau baby nak tendang kena perut ka... Lain badan lain sakitnya... Insya Allah sis kuat.. Moga sis cepat sembuh yaa...

Sy dh 3x czer.. Frst czer mcm sis juga, dbb xbiasa n sakit terlalu kuat.. Bgerak pn ngilu n pedih ja.. 2 & 3rd czer bru kuat, hari kdua dh boleh bt kerja sdri.. Kdg2 lain org lain ketahanan dia, biarlah org nk ckp apa.. Kita yg sakit, bkn dorang tahu..even mak sdri.. Jgn bt kerja terlalu berat, bjln plan2 n byk mnum n mkn oren sunquick.. Sbb mbantu dlman tu.. Klo czer ni ramai org suka kondem dr pgalaman sy, bt semua serba xkena.. Redha n sbr jela sis😊

Saya pernah merasa czer. Ank ke 4, yg kakak smua normal. Mmg sakit beranak czer. Bagi sy yg pertama kali mengalami. Tapi kalu yg dh biasa sampai 3 kali beranak czer, berzumba pun boleh mereka ni. Sbb mereka rasa cergas dari beranak normal, tpi hakikatnya dlm perut luka tu ambil sampai 2 tahun nak recover.. Jgn ambil mudah beranak czer ni. Skrg sy beranak ank ke 5,normal.ni pun masih terasa sakit bahgian perut. Mild la rasa nya.

Sy pun czer 2x dh sis .. Kt kena lawan jg sakit 2 .. Bykkn bergerak spya xda darah beku . Tp jnglh over active sgt .. Biar lmbt asal kt berjln .. Mh bt apa2 pun jng kejutkn bdn 2 .. Cth klu kt mh duduk .. Jng terus2 duduk .. Kt bt gerakn slow2 .. Spya xlh luka 2 terkejut .. At least kt kena bergerak spya darah dpt mengalir . Kt bergerak ikt kemampuan .. Jng angkat berat melebihi berat baby .. Apath lg luka br sgt lg ..

Sis saya pun dulu ceaser,hari ke2 saya bljar duduk dan nurse ajar saya kalau batuk kna tekan perut guna tuala, hari ke3 saya baru blajar jalan sebb nak pergi wad nursery nak jumpa anak anak kena pasang oksigen emergency ceaser, tu pun takut nanti tiba2 pengsan sebb tinggi darah..tak pe sis fikir positif jak.. Jgn fikir apa org ckp bukn dia rasa kita yg rasa..

Abaikan je sis lau blh memang susah nk ttup mulut org nih..sy pn slalu kna cmtuh time hamil lemah sgt jd bermula lah pembandingan dari belah suami.. Sakit memang sakit hati sgt2 tp bg sy yg pnting suami kita memahami kita itu yg utama.. Kuatkn hati ye sis yg sis utamakn bdn sis sbb yg susah nnt kita bkn yg bckp tuh..

ceaser pun luka tak sama setiap org kan.. keupayaan nak sembuh cepat atau lambat pun berbeza. sabar sis, jgn bandingkan diri sendiri dgn org lain. kita je tahu sakit kita. abaikan, ambil vitamin C bg cukup, buah oren. semoga cepat sembuh. tahan je hati dgr mak sis membebel tu ye. diamkan je.

Câu hỏi liên quan