20 Các câu trả lời

I mid September. 90% semua dah siap 🤩 bilik baby pun dah siap. Wardrobe, drawer baby pun dah siap and penuh! Hahahaha Baju semua dah siap basuh. Bag hospital pun sy dah almost done. Mostly nak siapkan my stuffs jela utk nak deliver nanti. Last week settled everything kat TCE. Strollers pun dah dapat. Car seat yesterday dah sampai. Today baby cott sampai and just nak install. Alhamdulillah most things are done. Duk terfikir nak buat wainscotting ke tak je ni for baby’s nursery hahaha 😜

Ye dear, sy berpantang di rumah sendiri saja nanti ☺️

i bersalin swasta, edd 13/9, baru settle baju baby sikit, barang pantang sikit, dengan book hospital + cl. ada je barang tk complete cam barang mandi la krim panas set urus uri etc tapi saya fikir boleh order je online kalau tak sempat beli pun haha. watsons guardian pun dekat je. happi kiddo pun dekat je nak suruh husband beli. saya banyak bedrest dah 32 minggu ni mmg tak larat sgt nak jalan jauh2. jalan parking lot kawasan rumah pun dah mengah sis.

ye betul. sebab saya dgn husband baru pindah rumah masa first trimester dah banyak pakai duit. 2nd trimester kumpul sikit sikit, dah hujung ni baru nak membeli. tu pun beli cukup syarat untuk baby balik rumah menyusu tido berak je. yg mana extra untuk feeling2 princess time pantang boleh beli nanti ada 44-100 hari dkt rumah boleh scroll tepon hehe

sy 1/9.. bru beli pampers newborn 1 bag, baju2 baby bru beli sikit.. brg pantang xbeli lg.. tinggal nk standby beli susu 1 pack..tu je lah.. xde beli byk untuk yg 2nd ni.. sbb pengalaman dr yg 1st pregnancy 🤣.. tinggal nk standby duit untuk urut je lah nanti..

bawa baju baby utk pakai balik sepasang, kain bedung, minyak angin sapu kaki kita, stokin, baju ibu sepasang utk pakai masa keluar hospital, alatan mandi, pmpers baby, maternity pad, makanan sedikit jika lapar boleh makan nti

dh prepare sikit2 sbb beli online je. tklarat nk beli kt mall dgn bawa askar2 ni. sbb pengalaman anak no 2 yeye nk tunggu suami gaji. last beranak dah. dgn pampers tk beli lagi masatu 🤣

Sama la. Saya pun beli online ja semua

saya due 2/9 belom beli barang berpantang, pampers newborn, peralatan baby lagi tapi takpe sebab no preg no 2 yg hat kakak dia punya baju masih ada so relax ii sahaja hehehehe

eed sya 11/9 tapi 35 Minggu kena tahan wad dah seminggu ni dah 36 Minggu sekarang di suruh balik dulu dah buka 2cm tapi dah 2 hari cek tk tambah2 tu suruh balik normal ker?

perkiraan 11/9 tapi tk tau LG biasa ada yg awal LG keluar ada yg lambat apa2pon semoga kita nanti melahirkan dengan normal lancar ibu dan anak sihat Aamiin

Saya due 9.9 Semua Brng beli online 😂 90% siap packing n barang Baby Tapi scan hari tu tidak nampak lagi jantina Baby .. jadi beli Brng Baby random sahaja

Tu Lh senang skit kerja .. klu Jln bnyk duit kluar 😂

due 05/9...barang2 dah siap pack.tingal pampes je dgn susu formula stanby 😂.sbb ank first dlu ngis teruk 3 hri, x ckup susu bdn kt hsptal🥴🥴🥴

saya beli Dutch baby sis.tpi kna try n error.beli pack kecik je dlu. Sb ada bby yg x sesuai.ank first saya dlu alhamdulillah xbnyk ragam , saya beli je jenama tu n serasi untuk dia Smpai skrg.

sy 14/9 tp mybe kena bersalin awal, sbb gdm. and now braxton hicks keep dtg dan segala macam sakit lah muncul. sy bersalin HTAR inshaAllah!

nak tanya HTAR boleh walk in ke untuk bersalin kalau gdm? atau ada checkup dgn pakar?

Câu hỏi liên quan