55 Các câu trả lời

VIP Member

Mcm sy 1st trismeter... Lepas tu dh ok dh...asyk nk mkn je kjenye... Mcm ada misi.tu kata..stiap bdn brbeza..ada tu alami morning sickness smpai nak bersalin... Sbnrnye..nsb2 sbnrnye..ada yg xde alahan langsung suami je yg alami alahan..ada tu suami dan isteri xde alahan pape.....ada yg kejap je beberapa hri shj..ada tu selama sebulan atau 2 bln or 3 bln..ada tu smpai due.

Saya start pregnant alah teruk sangat sampai warded tambah air... Takleh makan... Buat apa takleh... Baring ja kat rumah... Perut masuk 6bulan baru boleh makan kena pulak masa tu raya... Apa lagi melantak laaa😅

4bulan.. tpi sampi skrg nk masuk 7bulan mulut payau je.. jdi mkn benda yg sihat, elakkn jajan lebih kpd buah roti susu fresh jus, kadang sumbat jugak mkn benda lain wlwpon sikit.. kesian bby lapa

Saya dah 6 bulan, and still ada mild morning sickness 😅 Level morning sickness tu tak teruk sangat, cuma masih berlarutan sampai now & this is my first time pregnant

Saya dari awal mngandung sampai 3bulan .. alahan teruk , makan , minum , bau masakan , bau mknan pon tak bole .. mkn minum keluar balik , 3 bulan tak mkn pape ..

VIP Member

3bulan pertama teruk smpai berat asyik turun je but makan ubat so far okay. masuk 2nd trimester dh kurang selera membuak buak. now 3rd trmstr asyik makan ke

mula pkp bln 3 lepas.. asyik loya je.. tp xmuntah.. pastu mkn asam jawa cmpur gula.. time ney xtaw lak pregnant.. dlm 2 bln mcm tu.. pastu asyik na mara jee

22weeks.. xnmpak jntina lg

First trimester . Masuk je 3 bulan seminggu terus beransur pulih.. morning sickness pun kurang n slow2 dah start boleh mkn. Alhamdulillah😄

First trimester. Mmg berat bdn drop. Muntah2 xda selera mkn.. masuk 2nd trimester selera dh okay. Masa tu lah start mengidam mcm2

macam syaa 3 bulan pertama , mabuk teruk sangat . tapi masih lagi muntah sampai laaa 9 bulan , cuma tak teruk sangat macam awal awal .

yaaaa . itu normal . macam yang syaa cakap tu 😅

Câu hỏi liên quan