19 Các câu trả lời

VIP Member

Bagi sy penting...bak kata arwah nenek sy... Elak dr perut bby msuk angin.. .dlm ms sm nti bby perut xbuncit...dan bby akn rs selesa perut xsakit dsbb kembung .nk2 lepas mndi sapukn minyak angin... Kmdian wrap .. sblm ank tdo pn buat bnda yg sm bg xkembung..nti bby akn tdo dgn baik... 😉Mcm sy mebi akn barutkn bby smpai dia umo 2 taun ...tp barut tu sy akn tuka dr barut biasa ke barut gantung... Jd nti bby more comfortable .jnji perut dia tutup xmsuk angin. Ank nk meniarap pn xsakit..sbb ada cover

VIP Member

Saya beli. Tapi xbagi pakai pun. 😅 baby dah 1 tahun. Selepas mandi sy biasakan sapu minyak yuyi kt perut , blkg bdan n tapak kaki dia utk elak kmbung. Lepas susu sy sendawakan dia . So far sy mnyusu baby jrg kembung perut.

Sama la sy beli tp lngsung tak pakaikan cam rimas nak pakaikan baby. 🤭

Bg sy penting kot,sbb takut bby terkejut ttbe,bukan sbb takut masuk angin je,,sedangkan bby klu tdo pun sy lapik bedung lg atas nye takut jd pape ..Sy pakai kn bby barut tu smpy habis pantang je,,jgn kuat2 ikat barut,

VIP Member

sy pakaikan smpai hbs pantang je. baby sy barut ke tak, masuk angin jugak 😂.yg pnting lps mndi sapu minyak telon bg dia kntut kerap. buat urutan iloveyou baru kurg meragam.

Saya Tak bagi pakai...takut mengganggu sistem organ dlm Perut biar pn Tak kuat ikat....sapu baby oil Dan minyak kayu putih je slps Mandi...

VIP Member

Saya pakaikan .. mcm Ada sorg mommy tu ckp ,sampai barut tu dh tk muat baru bhenti pakai.. kelebihan barut ..perut jarang kembung Dan tk buncit ..

Sy tak bagi pakai.Just sapukn minyak telon or minyak yuyee kat perut,telapak kaki dan belakang badan.

VIP Member

Untuk tanggalkan tali pusat dan elakkan kembung perut. Elok dipakaikan sampai dia masih muat pakai.

Sy pkaikn kjp je... Alhamdulillah ank tk pnh kne kmbung pn... skrg umo ank 7bln24hri dah...

VIP Member

Penting untuk pusat bayi..sya dulu anak sya 2 bulan je..sebab barut tak muat kat perut dia