29 Các câu trả lời

Lagi 1.. Sy pernah sakit kepala masa dduk dlm wad, tak bgithu nurse. Sekali dyorg chek tekanan darah, dyorg tnya awk tak sihat ke, sakit kepala ke..chek suhu demam sikit.. Baru sy mngaku, tpi Doc tak bgi ubt pn walau kita sakit.. Diorg suruh kerap mandi basuh kepala.. Kalau ada air pncut kt rumah tu best lah.. Mandi basah kepala sampai kita rasa gigil.. Sy mndi mcm tu.. Dyorg chek skli lagi.. Dh normal tekanan darah sy😁

Kan sis😍

Sy haritu demam sakit kepala selesema pergi klinik then doc bg ubat selesema dan paracetamol..dia ckp kalau nk mkn ubat yg kk bg mcm folic acid ka apa gap 4 jam pulak. Lepas mkn paracetamol tido kepala pun x sakit sgt dah. Sis blh ke klnik sy dpt ubat pun biasa ja dosage tak tinggi mng pregnant blh ambik ubat tu.

Lepas 14 week baru start sakit kepala...klu kena aduhai x blh ckp dah...sakit teruk smpi nangis2.. Tapi saya x berani ambil ubat...saya sapu minyak kapak kat dahi..then basahkan tisu letak atas dahi ...rasa sejuk..then baru hilang...

Better pergi hosp @ kk dulu . Jgn ambil smbarangan ubat . Rsau tkut jd apa² dekat kndungan . Sapu minyak cap kapak dekat kepala & atas dahi klau tktahan sngt . Lpastu rehat . Sy xbrani nk ambil ubat klau xjmpa doctor dulu .

Nurse pernah bagitau sy kalau kerap sakit kepala dan cepat penat tu mungkin tanda hb kita low.. atau tekanan darah tinggi.. better sis rujuk doktor dlu sebelum ambil ubat panadol berturut2.. moga cepat sihat ye sis..

jgn sis .. sy prnh prngt bby girl thun lepas tp bby dh tkde 😢 ni la punca mkn ubat panadol sis.. lbih baik thn skit atau tnya doc mcm mna cra hilngkan skit kpala time prngt

VIP Member

Sy pn sakit kepala terlampau jgk sis. Tp sy xmkn panadol pn takot efect pd baby. Sy just sapu minyak cap kapak je. Pastu rehat baring tdo. Kurang la skit sakit kepala

boleh rujuk doktor ye sis. sebab saya gastrik. saya tnya nurse doktor boleh ke tak saya ambil ubat. dorang tak galakkn. jadi if possible, rujuk doktor ya sis

Makan panadol boleh je asalkan tak terlebih dos. Sy sakit kepala mse mengandung sy gi klinik amik tekanan darah. Dr bgi pcm jugak. Pcm is safe for pregnant mummies

Betul. Sis jump doc dulu tnya. Setahu saya pcm ikut dos yg betul selamat utk ibu mgandung

sy klau sakit kpala,ubat dia tdur je..mmg sy xberani nk mkn pnadol.hehe lps tu mndi basahkan kpala,syampu lama2,insyaAllah hilang la sikit lps tu..

Câu hỏi liên quan