7 Các câu trả lời

VIP Member

Macam semalam saya check up, saya tanya nurse macam mana nak tahu air ketuban kurang kalau bukan scan. Nurse cakap kalau check up, biasanya diorang akan ukur tinggi rahim kan kalau lebih kurang tinggi rahim tu dengan minggu kita pregnant tu in shaa Allah okay je takde apa. Pastu heart beat baby pun okay in shaa Allah. If masa ukur tu tinggi rahim kurang atau lebih, dia akan refer dr untuk scan air ketuban. 😊

nurse ukur guna tali tape dari tulang ari2 kita sampai ke bahagian atas rahim.

bby kerap mengeras sbb xselesa bby kurang sihat bila kurag air ketuban saya pon kurag air ketuban 35 weeks 6 hri aritu msuk ward tp doc msuk air 4botol n nak tahan lama utk pntau tp saya req mntk blik sbb mak saya sakit tp kne sign surat isteri n suami tggung risk sndri la klu jd apa2 mcmtu

Saya sbelum ni sama jugak kurang air ketuban selepas iktiar tembikai merah alhmdulillah bnyak air ketuban tapi make sure tak ada gdm 😅 dan kene bnyak minum air masak .

Perut ade mengeras ke ? experience sy dulu perut mengeras, sy risau time tu takut baby terbelit tali pusat (dah 38w masa kejadian) so terus pegi PAC then kena admit bersalin 😆

sis sya nak tau la mcm mana rasa kalau perut mengeras eh ??sorry sya first momtpiii teringin nk tau .baru 16 weeks pregnant .

Saya since masuk 3rd trimester, saya akan buat growth scan 2 minggu sekali. So dari situ tahu air ketuban cukup ke tak semua.

Boleh refer sini https://my.theasianparent.com/air-ketuban-kurang

bby kerap mengeras sama mcm saya alami skrg ..