7 Các câu trả lời

VIP Member

Hi, Puan. Puan perlu tukar sabun mandian kepada yang kurang buih, yang mild contoh: sebamed, cetaphil. Elakkan mandi air panas, pakai lotion atau pelembap supaya kulit sentiasa lembap. Kalau Puan belum dapatkan rawatan doktor, sila pergi ke klinik ya. Semoga membantu

sy stiap kali nk gatal sapu vaseline yg original jelly tu. sapu je anytime and pastikan kawasan tu x kering or basah sgt. dia klau kering je mmg gatal. nk pkai steroid cream tgh preggy pulak. boleh jumpe doc jugak mntk bg sabun n krim yg slmt for preggy mummies

Hai mommy saya baru sembuh dari ekzema.. Baby nam masuk 2 bulan.. Kena waktu seminggu sebelum bersalin.. Tapi tidak boleh buat apa, dr cuma suggest cream aqua sahaja then lepas bersalin baru ambil suntikan dri klinik swasta..

Hi Puan.. sy pun baru slowly sembuh dari ekzema. Kena ekzema masa 1st trimester. Masuk pertengah 2nd trimester dah mula kurang ekzema. Mungkin perubahan hormon yg menyebabkn ekzema 🥹

Hi mommy, jaga makan, pakai sabun mandian yang mild & no fragrance, pakai cream yang doctor prescribe & jangan stress ya mommy ❤️ Andd jangan garu direct kulit, kuku banyak bacteria. Nanti flare teruk lagi

saya masa pregnant alami eksema juga, dr cakap ada obat tp you tengah pregnant tak boleh bagi, dr bagi ubat sapu2 saja bagi kurangkan gatal dan saya tukar sabun guna cetaphil

doktor d klinik swasta cadangkan lotion ni. ada rasa menthol2 sikit

sya pun mengalaminya .mommy pkai sabun n cream APA y

Saya tak pki sabun.. Lap dengan air suam sahaja seluruh badan