23 Các câu trả lời

Macam saya tahun lepas, balik rumah mak awal sebab atas nasihat doc, sbb sy mmg nk brpantang rumah mak saya. rumah mak saya mmg x pasang ekon, nasib mak saya ddk sorg, n masa ddk tu, Mmg duk saja2 baju basah lencun, smpai tu trpaksa brkemban, n suami kesian, trus pasangkan ekon, hehe, kdg duk dlm ekon pun msih brpeluh. org kata mcm pi excersice, n kdg tu saya jdi rimas, smpai ajak mak sy g potong rmbut la ap, hehe. Ingt balik kelaka. Lepas tu dh bersalin semua okey, tapi dia mcm menurun kat anak saya, anak saya skrg umur dah 9 bulan, tapi dia kuat peluh kat muka kalau panas sikit laa, haha, smpai suami sya ckp 'eh ikut ibu ni kuat peluh masa ngandung'. 😂

@ALIA 😂😂 pelikkannn. pregnant kedua ni pon same jgak xbleh aircond & angin kipas kuat. die rase x selesa, mcm lemas & loya🙂😭 skrng ni korban demi ank. ank pon x tahan panas cm bapak😂😂😂 hidung saya la kene bertutop 24jam

sy msa first trim sejuk sgt. klw kt kg, mndi pun gi mndi luar rumohhh kt tgki,sbb air dia pns 🤣🤣. masuk 3rd trimester, tgh malam pun mndi . kipas smpai 2, dgn aircond lg. husb jd mumiaa dh brbungkus 2slimut. sy stedy lgi x brselimut dgn pkaian pndek 😌😂 lps brsalin, 1-2bln jgk bru jd normal . hahaha

Sy skrg 33 weeks. Mmg giler panas la badan ni. Berpeluh mcm ape. Dgn cuaca kite skrg berdouble peluh tu. Baru mandi eh bape langkah kluar bilik air badan bahang panas lah. Jgn la en2 suami buat perangai or anak 3x berangin nnti x pasal2 kene marah pulak. Hahahahahaha

awal preg mmg berpeluh kuat sangat sampaikan basah baju walaupun kipas pasang 3biji . sekarang 7weekspun sama berpeluh panas yaa amat sampaikan time org buka puasa saya kalut nak mandi sebab panas teramat nak terkancing gigi. 🫢

sy awal2 pregnant okay , dh nk sarat ni rasa mcm kena salai atas api panas betul dok diam xbuat apa pon bleh berpeluh basah 😭 kipas pasang sampai no 3 boleh tak rasa kdg dok sorg2 rasa nk nangis sbb xselesa 🤣

masa saya pregnant dulu pon memang banyak berpeluh, panas, rimas semua ada. Saya panas je mandi, rimas je mandi. Sekali masa dalam pantang, seksanya takleh mandi malam. Hahaha..anak pon jenis cepat berpeluh

Saya 3rd trimester ni baru lah panas smcm. Aircond mcm kena pasang setiap masa. Kalau xda aircond pening kepala rasa. Masa 1st trimester mmg sejuk menggigil smpai pakai selimut pun sejuk lagi.

sgt2 rasa panas walopom lepas mandi.. angkat tilam duk ruang tamu. husband bukak semua ssliding door, pintu, tingkap. tdo cmtu Dr malam sampai pagi. dah beberapa bulan tdo x selimut

I 37 weeks tadi baru je buat popia carbonara. Berpeluh macam mandi yea lencun baju. Plus pinggang sakit tak boleh berdiri lama tapi tetap gagah nk buat haha😅

now dah 38w 4d tido dalam aircond berpeluh2 ye, laki kat sebelah dah selubung dah . lagi 10hari menunggu kelahiran anak ke 2 . doa kn saya selamat bersalin ..

Câu hỏi liên quan