106 Các câu trả lời

VIP Member

We were on our honeymoon kat gili trawangan lombok. Mmg lasak habes. Dgn redah hutan naik moto pastu naik bot boleh terguling2 jatuh sbb ombak kuat sgt and to top it off ktorng cycle d whole pulau tgh2 mlm sbb x jmpa jln blk hotel. Adeh. Time tu mmg dh lewat dlm 5 days cmtu. Husband busy pagi tu sbb nk buat surprise birthday breakfast for me. I took the test dgn mata pejam lg sbb ngantuk sgt around 5am pastu in 3 secs tros naik 2 lines. Terang tang tang 😂😂 rse nk menjerit tpi decided nk suprise husband. Best decision ever! He was so surprised sampai nangis! Caught it on video and that was the best birthday ever! #dirty30

Dpt tau pregnant bulan july lewat bpe hari ntah tp mase tu tgh musim durian...xtau kenapa suke sgt mkn sb sy bukan suke durian lepas mkn pening sb sy pun ada darah tinggi...suami pun beli durian nk amk hati mkn juga cket mase tu dh rase lain dan sh beli upt tp xchek lg...esknye nk g keje sy buat upt pastu terus letak atas mesin basuh xtgk pun lepas mndi baru tgk double line...antara nk percaya atau x je...hehe...sb ank kedua dh 7 tahun dan pernah gugur...tunjuk dkt asben waktu dia tgh mamai xde perasaan betul...hehe..alhamdulillah rzki skrg dh 18weeks...semoga dipermudahkan urusan kali ni dan semua mommies...aamiin

pengalaman saya, selepas 1 tahun setengah mencuba, dah jadi macam routine check upt every end of the month. disebabkan selalu negative je jadi tak expect apa apa kali ni bila check, suami pula sibuk kemaskan laundry room masa tu tiba tiba dia terdengar saya buka kotak upt. saya pula masa check mmg tak pandang ke upt , saya akan pandang lantai atau siling sebab tak mau berharap apa apa. tiba tiba suami sergah masuk, dalam saya dok bising bising sebab terkejut jhahahha bila dua dua pandang upt dua dia terkejut. menangis tak berlagu saya. alhamdulillah kandungan saya dah 5 bulan !

2 tahun cuba mau preg.. Dec 2018 perut selalu sakit.. pg klinik cek doktor scan ada cyesis d bhgian peranakan.. lepas tu start makan ubat dlm 1 mnggu.. period pla dak dtg.. try beli preg test and test.. cek double line ja air mata kluar ngis dlm tndas.. husband d atas katil time tu slumber ja muka yg sy ni ngis cam da kematian da.... Tak dpt baca muka husband time tu... Dia hnya ckp subur juga sy kan... 🤭🤭🤭 and now Syukur we have baby boy da 1 mth 29 days.. branak time 40 week 3 days on 20.08.2019 and berat 3.66kg... thanks God for the blessing...

Suami saya jenis tak reri tunjuk perasaan. Tapi dia layan je kerenah bini dia. Masa 1st baby saya surprise kan husband dgn bg dia baju baby dlm nya saya ltk upt tu. Mmg tersengih je lah dia. Dan 2nd baby ni sbb dah tunggu 10thn tunggu dan dh bape kali upt negative so kami sama2 biasa2 je. Bile tgk line 1clear 1 samar2. Tunjuk dia, dia ckp check klinik la dulu. Jgn happy sgt. Lps check dah confirm pun dia just sengih je. Takde reaksi excited ke ape ke. Kosong as usual je suami saya. Tapi Alhamdulilah nk mkn ke sakit ke semua layanan 1st class..

Awal2 sblm cek upt suami ada ckp prt sy npk cm bncit..tp smpat lg bgthu xpela buncit pom suami terima seadaanya.. ada satu ari p psar beli air tebu..time tu mnum je sbb mmg xthu prgnant..tba2 sakit xau nk ckp mcm mna..trlitas nk cek upt dan sah positif..tp diri cam was2 lg..mnyesal sgt mnum air tebu.. Bgtahu suami prt sakit..suami ckp mgkin slh mkn atau kmbung tp xbrani nk bgtahu cek upt positif..tgk je ragam suami.. P klinik scan..kndgan dah cecah 5w..trkjut sgt xsgka..smpat ckap kt suami nie la yg awak ckp prt bncit dan kmbung tu..hppy sgt😀

husband yg terkejutkan saya hahaha🤣, sbelum pregnant banyak kali test UPT asik negatif, sampailah satu hari rasa tak mau letak harapan tinggi malas nk buat upt dah..pastu simptom pregnant tu dah mula ada, husband yg suruh check, ikutkan tak mau takut letak harapan lagi. tapi nak puaskan hati husband buat juga.. minta husband duduk luar toilet sbb tak mau tengok result sbb takut kecewa. lepast test terus bagi kat dia.. ttbe dia jerit dari luarr kata double line😭😭 kita yang terkejut terus keluar toilet sbb tak percaya then nangis nangis🤣🤣

hehehe🤭🤭

Mri first prgnant. Sy dgn suami sangat teruja bila tahu sy prgnant. Siap cri nama baby awal2 tpi sy xda rezeki. Sy keguguran msa usia kandungan 3 bln. After 3 bulan sy disahkan pregnant lgi. Msa tu memang sedang ttc. Sy cek awal. Bila tahu sy prgnant perasaan memang happy tpi dlm msa yg sama takut. Skrng kandungan da nak masuk 5 bln baru keluar semua perasaan yg kmi simpan msa mula2 tahu prgnant. Suami siap cri nama utk baby kmi, pasang angan2 nak bwa baby jln2. Nak beraya bertiga tahun dpn. Perasaan tu buat sy xsabar nak jumpa ank kmi.

period lmbat dlm 3 hari.. wktu bln puasa plk tu.. suami ckp.. puasa dh nk abis ni.. xdtg period lg ni.. sy ckp ok la xdtg period.. xkena gnti dh puasa nnti.. 🤣🤣 2 hari nk raya masa tu.. saje g supermarket nmpak upt murah lak harga nya.. beli 2..esok pagi nya sblm sahur cek.. double line.. bg tahu suami.. ckp sy pregnant.. bkn main happy lg dia.. 😍 xpuas hati lpas raya beli lg upt.. beli yg mahal sikit.. cek lg.. alhamdulillah.. mmg pregnant.. skrg dh nk masuk 30 week.. ❤️

VIP Member

Ms sy dlu...alami Delay period 2 week..kmdian husben kata nti kita try buat upt... Then ms subuh sblm solat subuh buat ujian upt..tgk2 positif pregnant... Husben dan sy trus buat sujud syukur ...alhmdulillah pd rzki yg x dsngka... Yg pling happy adalah husben... Dia more xcited plan mcm2 tuk bby😂😂😆..dr peknen until dh bersalin n bby dh umo 4bln skrng ni..❤️❤️❤️alhamdulillah for the nice rzky that we have in our life..syukran ya Allah

Câu hỏi liên quan