8 Các câu trả lời

Sama mcm sy first trimester . Dah lah sy ni suka makan . Tapi bila alahan teruk tgok nasi dgn air putih pun tak lalu . Makan nasi pun sikit sgt2 😂 tapi bila masuk second trimester alhmdulilah selera mcm bela saka 😂😂 hrp bersabar lah lalui fasa2 ni ye .

dah try mkan mee ke? roti ke? tkpun beli ubat tahan mabuk muntah. sy pon mcmtu jgak tkleh mkan nasi lngsung trus mntah. tpi sy try mkan mee @ buah oklah sikit tpi kkdg mntah jgak jdi sy ambik ubat tahan mual. sy pon smpai dh trun 5kg sbb mkan je muntah balik 😥

Mee, pasta, bihun semua dh try makan. Roti pun. Tetapp tak boleh telan 😭

sama😂😂😂perut rasa lapar..tpi leher x boleh trima mkanan lgi…apa lgi klu terhidu bau,terus msuk tandas dan muntah…air msak lgi la…mmg x boleh masuk🥲tpi sis try makan buah2an yg jenis lembut..😌inshaAllah boleh msuk smpai perut😅

Masuk dapur pun nak nangis sebab tak tahan bau. Makan buah anggur je sekarang ni sebab tu je yg lalu 😅😂

sama dgn sye . alahan kuat sgt ni muntah sajaa .. kdg xtahu dh nk buat ape 😓😓 . xtahu dh nk makan apa lgi

Kan. Buah pun tak boleh nak telan kecuali anggur 🥹

Sama. Tak lalu makan. Da makan muntah lak. Saya ambik veloxin baru makanan stay dalam perut 🥲

Samaaaa, saya masuk 7weeks sampai skrg alahan teruk muntah hari2, loya. Sabar je lah 🥲

🥺 sama, perut pedih sbb tahan lapar, tpi x dpt nak makan 🥺🥺.

sangat tau, rsa mok nangis tiap hari, perut lapar tpi xdpt mkn🥺.

samalah dgn saya air masak pun xblh nk minum

samaaa . sy pon air masak susah nk telan.. teguk utk kali ke 3 trus rsa nk muntah