16 Các câu trả lời

Saya hari tu kena 9 lebih. Esok tu kena ambil 4 kali cucuk hujung jari. Tp masa cucuk tu, kena control makan lah. Sebab saya dlu sebelum minum air gula tu, saya kena mkn nasi. Ad kadang 4 kali sehari. Jd karbo tinggi. Nak control senang aja.. Kwal pengambilan mknn. Contoh, klu nasi 3 kali sehari ambil 2 kali sehari. Selang seli kan dgn buah dan sayur. Nk lg kenyang, sebelum mkn mknn berat, mkn buah epal hijau atau, buah lain xpa. Lepas tu mkn nasi. Nasi bila waktu mlm jgn mkn dah. Lepas pukul 7, jgn mkn nasi dah. Klu lapar juga, ambil buah dgn air susu. Atau susu dgn roti.

Saya mkn buah epal hijau.. Sebab masam.. Bagus untuk turunkan manis.. Tp mkn sebiji aja sehari.. Mlm pun boleh mkn, sebelum tido.. Limau juga boleh

Kalau suka makan nasi, gantikan beras tu ke beras diabetic. Makan la nasi puas2 insyaa Allah ok.. kemudian kurangkan makan buah, sebab buah pun ada gula. JANGAN makan durian, masyaa Allah gula dia tinggi, lepas 40 hari baru hilang dr badan. Makan makanan tinggi fiber. Roti GNI yang rendah. Boleh google diet for diabetic patient. Banyak kan minum air masak dan keluarkan peluh. Good luck!

Apple pun, doc saya suro makan separuh epal je.. sebab epal pun mengandungi gula. Yes dia gula sihat, cuma bila dh GDM ni xkesah la gula natural ke x, still gula.

sy bt bsp last dr 1mgu skali dh jd 2mgu skali sbb reslt dh ok... tips dia u bsp pg -mkn nasi or mkn berat sblm kul 7..seeloknya kul 6-6 lbh... pastu minum i jer.. or mkn bisk g2 je - lps bt bsp pg terus mkn nasi.. g2 jgk tghri lps bt terus mkn, kl nk mkn ap.. sy jarakkn mkn 2jm sblm amb bt bsp.. in shaa allah reslt ok.. - u mlm pn mkn sblm kul7.. -

Apa pun mesti ambil sarapan pagi, bergantung pada selera kita, sama ada kuih, roti, atau mee bihun goreng2... Lunch time mesti makan nasi, malam bergantung pada perut awak... Yg penting jangan tahan lapar.. Sbb Baby kena dapat vitamin secukupnya...

Waa 10...saya 5.3 pon nurse ngan doc kate tinggi da....jgn mkn manis2, nasi ambik portion yg sikit... Buah buahan pon jgn ambik yg manis.. Donut pon xmo.....minum air kosong banyak ye....kalau x kawal nnti kena cucuk insulin....

Jaga pemakanan, mnuman mnis @ mknan mnis elakkan, sya aritu 11 😁 lpas jga mkn bsp 4x cntik & doktor putuskan saya hnya diet control repeat bsp 4x tu hnya sbulan skali 👍 lebihkan mkn sayuran hijau dan mknan yg tinggi serat

Alhamdulillah, hari ni check kat klinik... Nurse ckp sy tak kena kencing manis... Apa sy buat control pemakanan, nurse pesan jgn makan Ikot perasaan... Yg penting jaga kandungan gula dan garam dalam permakanan... Itu sebaiknya...

control makanan dari segi macam mana ya?

kena jaga jaga nnti kena insulin.. dh kena insulin lg leceh selalu kena buat bsp. bsp tu amik darah 4kali sehari tu. .tp akan diberi mc jgn risau. oleh itu puasa la sebaiknya..

saya pun esok kena bsp...saya last makan malam pkul 6 ptg...boleh minum air putih jew...amal kan apple hijau dgn peria katak yang dh di blend buat jus..insyallah result ok...

banyakkan minum air..saya baru jer ambik bsp alhamdulillah semua bacaan ok..makan ikut diet yg betul n jgn minum manis..

Câu hỏi liên quan