7 Các câu trả lời

12w tuu awal untuk rasa. Maybe angin. Kalau dah masuk 17w to 18w tu usually akan rasa macam butterfly or kena jentik sesekali. Masuk 20w ke atas dah boleh rasa tendangan sikit sikit Untuk kurangman tailbone tu saya suggest beli gym ball. Banyakkan duduk atas gym ball. Gelek gelek. And buat pelvic exercises sekali dekat gym ball. Sebab kerusi biasa ni keras even ada cushion. So beli gym ball. Tidur mengiring. Sumbat bantal kat belakang untuk adjust keselesaan

Beli gym ball awal sis. Masa tengok tv ke tengah rehat ke duduk atas gym ball tu. gelek gelek. Hehehehe

tak tahu la sis, sya pun asyik rasa benda sma. Dah 16wks. Ramai ckap bukan sbb sptutnya belum dpat rasa lagi , entahh la.. Mungkin betul la kot, sbb masa scan baby, baby selalu gerak2 smpai tpusing2 dlam tu tapi tak rasa apa2 pun masa tu 🤣 jdi wlaupun tak rasa at least confirm baby active je gerak2 dlm tu. Kita tggu je lah 20wks betul ke tak ada rasa 🤭 Saya slalu sakit pggang je lately, dduk lama2 tak selasa, bdiri pun tak selasa . Rasa nak nangess

Saya dah 4x pregnant. 12w mmg awal lagi kalau nk rasa so possibly angin or light cramp. 16w mmg supposedly ada je yg dah boleh rasa esp yg perut nipis tak kisah lah FTM or kali ke berapa pun. In fact saya sendiri time FTM rasa baby kicks awal. Mmg rasa bubble2 gitu but not all the time 💕

12w janin kecik cinonet je tak boleh nak rasa pergerakan lagi. apa yg sis rasa tu mungkin angin. 1st time mom normally dapat rasa gerakan by 18w and above. namun bergantung pada ketebalan perut. next pregnancy maybe baru boleh rasa lebih awal seawal 15w. elakkan dari duduk terlalu lama. boleh buat senaman ringan atau brisk walk

saya 17 week still tak boleh beza rasa tu. maybe sebab 1st time mom. or memang tak rasa lagi sebab kulit pun tebal lemak. btw saya tka rasa sakit dekat tailbone tapi ngilu dekat pangkal peha. nak nangis rasa sebab ngilu sangat. normal ke tak ye?

sy 18w rsa mcm bubble tu..masuk 20w baru rsa tendangan baby sikit2 & nmpk perut tu timbul bila dia kick

Yes mommy 💕

Saya pun nk tahu

Câu hỏi liên quan