38 Các câu trả lời

Lain orang, lain dia punya cara tanda pregnant. Macam sayalah, saya memang tak sedar pun tanda awal pregnant ni. Seminggu sebelum tarikh period, saya rasa perut saya senguggut + cramp. Dan breast saya sakit sangat. Saya fikir mungkin sebab saya nak period sebab tiap period memang saya senguggut. Tapi peliklah sebab kalini awal pulak rasa senguggut sebelum tarikh period😅 Ok, dah masuk minggu sepatutnya period, period masih lagi tak muncul. Rasa sakit tu still ada. Mujurlah saya tak telan ubat keluar darah haid. 😰 sebab dulu ada masalah haid tak teratur. Jadi ubat tu saya guna kalau period tak datang2.. tapi suami cakap jangan dulu. Hari ke 8 masih lagi tak keluar, saya pun saja suruh suami beli upt test. Pukul 2pagi saya test. Sekali tu naik double line.. saya pregnant tu saja tanda yang saya alami. Muntah3 saya tak ada. Sakit kepala pun saya tak ada. Apa alahan saya tak ada. Cuma pernah banyak kali je rasa sesak dada. Hehe

Sengugut mcm nak datang period. Payudara rasa tegang mcm time nak period jugak. Tapi period tak datang2.. Sampai la Lebih sehari dr trikh sepatutnya dtg period. Saya pun saje2 la cek dgn test kehamilan. Ade 2 line tapi samar2 je tak terang. Tggu jela tapi hati dah rasa teruja dah. Maklum la nk dpt anak pertama. Pastu tgu 2..3 hari,test lagi tgok2 dua line memang clear.. Wahhh alhamdulillah happy sgt masa tu. Suami pun teruja lepas 8 week terus buat buku. Sekrg dah 4 bulan(17week) .doakan sy sihat & baby sy sempurna tubah badan cukup sifat, normal, siihat dalaman dan luaran tubuh badan. Aamiin. 💗

- teringin sangat nak makan nasi lemak paru - perut asyik rasa bloated je and kerap berangin - selalu pedih ulu hati - breast rasa sakit - tiba-tiba tak boleh nak terima korean food walhal korean food one of my fav food - tak boleh nak bau certain food yang ada bau pelik - kurang selera makan - rasa cepat letih One day before due period buat upt and naik double line samar, repeat for two days double line makin pekat and guna CBD confirm pregnant. And now 5 months already 😊

VIP Member

period lewat / perut rasa mcm something je/ bermalas malasan/ kuat tido / demam / payudara sensetif/ muka penuh jerawat laki pun seram nk tgok 🤣 / takda rasa mual2/ rajin masuk dapur/ asyik nk makan je kerja pastu tingin nk mkan mcm2/ kuat berjalan kerja nak shopping sokmo 🤭 now da masuk trimester akhir 30week da, bby alhamdulillah semua sihat, ank first scan gender tgok2 bby girl 😍🤗 doakan saya dan bby dipermudahkan urusan bersalin ye sis ☺️

Aamiin...doakan sy ada rezeki juga ye mommy 🥰

VIP Member

sengugut macam nk period tapi tak period. aftr sengugut, kena serang banyak angin dlm badan smpai tkbole makan langsung,almost 2 minggu. sampai partner office suruh cuti sbb dia ckp kesian mcm org tklarat snagt. makan je confirm muntah. time tu tk fikir pregnant sbb period irregular. then 2 day before flight, mc and terus terdetik buat upt. alhamdulillah mmg double line smpai 7 strip buat utk puaskan hati 😅.

Hi sis, rasa semggugut tu dlm brp hari ya? And berapa hari sebelum due period atau time due period?

2 mggu sebelum date sepatutnya period, ngidam nk makan something. yg peliknya bila lmbt dpt, sampai nangis nangis. lps tu, seminggu lps, payudara jd sensitif pulak and tetiba rasa berat. sampai la jd lewat period sampai seminggu lebih. tergerak hati nk check upt, alhamdulillah positive..

Taktahu pun preggy sbb kene masa raya tahun lepas, dahla bantai makan mcm2😅. Punca sbb suami tegur, dia pelik sbb saya mcm lambat period and saya pun tak teringat saya tak period lagi. Then suami demam and muntah2 tu yg tergerak buat pregnancy test. Alhamdulillah positive.

Pengalaman saya 1. Tak period selama 2 bulan 2. Kerap sakit perut & pinggang 3. Mula demam rasa seram sejuk 4. Cirit birit & mual muntah time tu mkn moi ja lalu 5. Try upt line samar 6. Terus p klinik bgtau semua yg diats doc scan kandungan dh 11minggu teruja dgr heartbeat baby

selama sis x period tu, sis x try upt ke?...sy pun sebulan lebih ni x period..last 10/4

Perut cramp.sakit blkng.skit pinggang.pening2..suhu bdn kjap sejuk kjap panas.kerap kencing..sakit payudara.craving burger😂sehari sblum msuk bln ramadhan terasa nk check walaupun tarikh period lg 2hari..alhamdulillah double line..

Tak datang period, rasa mual, rasa cepat nik angin ade je benda x kena, asyik nak marah je..hahahha... Tak boleh dduk dekat ngan husband sbb sensitif dengan bau.. kalau bu pelik je terus muntah. Hmmm

Câu hỏi liên quan