16 Các câu trả lời

hai , time anak saya 2bulan lebih saya dah bawa dia ke pantai , masuk je 3bulan lepas cucuk terus bawa mandi sungai . alhamdulilah now dia 4bulan 12 hari . pantang nampak air memang suka . time 2 bulan saya dah biasakan dia dengan air sejuk . utk permulaan air sejuk tu just basuh buntut je kalau berak lama lama mandi kann . tapi anak takde demam lagi sampai harini .

personally bagi sye terlalu awl sbb bby 3m bru pandai meniarap. so agk x menyeronok kn lah. kalau die dh pandai merangkak ke jalan ke mmg seronok bwk die ke pantai. masa ank sye 3m sye cuma bwk die luar rumah je bagi kaki die pijak rumput, pijak dahan pokok.

Umur 3 bulan awal sangat nak bg rasa pasir pantai. Lg2 pula laut tu salah satu tempat tinggal syaitan. Tunggu dah besar sikit baru bawak. Kalau nak bg rangsangan pasir boleh buat di rumah dulu guna kinetic sand atau guna je benda lain selain pasir

TapFluencer

Hello. Boleh je sis. Tapi make sure cuci kaki anak selepas tu dengan air bersih. Sebab takut ada bakteria yang tak sesuai dengan kulit bayi. Better bawa pada awal pagi, elak dah matahari mencanak. Plus, depends kesihatan bayi juga ya🥰

Saya bawa ke pantai just bagi dia feel lain dri terperuk kat rumah ambil angin , husband saya cakap terlalu awal bg jejak pasir nanti buatnya ada cacing parasit satu hal pula jadinya hanya piknik dkt tikar

Entahla.. ank sya 3 bulan aritu konon nya nak bagi pijak pasir je..ngan anak2 biras..kebetulan lahir bulan2 yang dekat.. sekali ayah2 nya gi bawak selam sekali.. alhamdulillah nasib baik xdemam n meragam

Kakak sy bawa je g pantai tp tak main air dan pasir. Duduk atas tikar je tepi pantai. Sbn kecik lg debu2 pasir tak elok utk baby 3 bln. Terlalu awal. Kalau sekadar nak duduk bg tgk permandangan takpe.

umur ni baby x brapa pandai tunjuk reaksi.. nak bawak jalan2 bole je.. sentuh pasir dan air laut mcm terlalu awal.. anak sy dulu bila badan da keras bole duduk sndri baru bawak g pntai

3 bulan tu macam terlalu awal sgt..anak sy 6bulan baru bawak main pasir pantai n mandi laut..sekarang dah besar pantang nampak laut..sikit2 ajak healing g laut 🤣

Pendapat saya 6 bulan ke atas is the best. Pengalaman saya anak umur setahun baru saya bawa pergi pantai.