9 Các câu trả lời

Tak wajib awak. Jangan dengar sangat kalau orang dok takut2 kan nanti anak kembung masuk angin perut buncit la. Tidak betul semua itu 🥹😭 Angin tak masuk melalui kulit. Biasanya kalau baby kembung/angin disebabkan cara penyusuan yang diberikan. Perut baby memang booolat. Anak buah saya berbarut sampai berapa bulan entah besar bulat jugak perutnya.😅 Yang wajib, minyak for baby. Minyak telon ke apa ke. Yes ni memang kena ada.

Betul tu. Saya pon tak pakai walaupun mertua bising. Dia kata nanti perut baby tak lawa lah apa lah

TapFluencer

fungsi barut sebenarnya adalah untuk menjaga pusat baby. memberi ketenangan pada baby sama macam bedung. untuk mengelakkan susu berlebihan, kan perut baby masih kecil jadi tak dapat nak tampung jumlah susu yang banyak . gitulaa. tapi kalau umah sis panas seeloknya takyah la pakai sebab takut jadi ruam. kalau umah sis jenis sejuk boleh je nak pakai tapi tak pakai pun takde masalah ikut sis laa. mne mne boleh

haah betul untuk jaga pusat baby je..dah tanggal tu takyah la pakai

Sy beli tapi x pakai pun 😂 pakai baju seluar biasa pun dah berpeluh2 baby apatah lagi berbarut. Kesian baby x selesa. Yg penting kena urut2 baby tiap kali tukar lampin / lepas mandi utk keluarkan angin 😆

Tak wajib pun tapi baby sy pakai sepanjang tali pusat masih ada je. Dah tanggal sy tak bagi pakai dah.

saya bagi pakai malam jak , sebab baby kadang tak nak pakai selimut😂

tak awk..ksian baby panas berlapis2 .

Tak pakai pun

Tak wajib

tak

Câu hỏi liên quan