23 Các câu trả lời

Thanks semua yg beri jawapan. Tetiba sis ada announcement. Sis dah selamat beranak pagi tadi😆 Baby boy 3.77kg normal delivery. Sebab semalam pukul 1 pecah ketuban habis basah lencun rumah. Pengalaman xdapat dilupakn. Sampai hospital terus start dh contraction yg sakit namati tu ya Allah masatu istighfar ja mampu. Sebaik xkena induce sbb ramai ckp induce sakit lg. Yg real semalam pun rsa mcm kena rentap nyawa dh apatah lg induce. Semoga kita semua diberi pahala melahirkn anak ni satu peristiwa sgt dlm hidup ni❤️

wah due sama dengn saya tpi saya masih xdew apa apa tnda

Saya baru lepas deliver 5/11 Konon nak beranak normal Pengalaman saya induce separuh tube sahaja sbb doktor kata pernah czer... Induce tu kejap je sakitnya lepas tu hilang mane ntah contraction saya Hari ke 2 masuk belon, belon x jatuh2 ada contraction pun sekejap je pastu hilang mane ntah... Masuk LR masuk ubat kat tgn huhu mcm nak pecah perut rasanya... Tapi x de juga jalannya... Operate juga la untuk 2nd baby... Apapun enjoy your moment as a mother n parents... 🤗😉

Sama je sakit dia. 1st baby induce 2nd natural. Dua dua sama sakit contraction dia. Cume saya sakit x lama sbb bukaan cepat. Alhamdullilah. 1st induce masuk ubat dari bawah jam 6pagi. Lepas 5 minit start sakit sampai kol 8.30am baby gurl keluar. Non stop sakit contraction tu. 2nd real contraction. Start kol 2 lebih. Tapi 3/4pagi start sakit yg amat and non stop jugak contraction. 8.30 pagi jugak baby boy keluar

Tapi natural pon non stop 😅. Sama je sakit dia huuuuuuu lagi lama sikit jeee dari induce.

sy x penah induce..tp real contration mase anak sulung mmg sakit sgt2...sampai xleh nk jln..tp cuba jgk jln sambil pegang katil org..sakit sgt sampai tumbuk2 dinding..nurse pon ckp contration kuat sgt..jd dia cucuk ubat tahan sakit..2kali kene..1 mase kt wad..1 lg kt dlm LR..

Induce more sakit nye. Normal.. Sakit lain skit.. Dia gesa nk teran trus. Induce makan masa.tnggu bukak jalan. Lucky sy sekejap je. Sekjap2 pun setengah hari jgk.. 10 pg msuk labourroom 1ptg bersalin.. All the best for all mommy yg tnggu hr.. Moge dipermudhkn urusan semua..

Ikut pengalaman... Induce lebih2 sakitnya.. Induce ubat dan induce drip.. Lpstu jln lambat buka(rezeki msg2).. sudahnya emergency czer(poor progress) Anak kedua sakit natural.. alhamdulillah sakit mmg sakit.. tp still lbh sakit yg induce.. Bersalin normal.

sy xpenah rasa real contraction..dan sakit induce..sbb masuk induce pun xde rasa sakit contraction tu..yg sakit nye asik kne seluk je check jalan xbuka2..last emergency czer..haha..

dua2 sakit..anak no 1 sy induce masuk ubat xsakit sgt tp bila induce drip mmg sakit sampai menangis..anak ke 2 plak real contraction..sakit mmg sakit tp boleh tahan lg la...

Sy pernah induce. 8jam tahan sakit masa tu asyik minta c-zer nasib nurse hosp banting sentiasa bagi semangat🥰

sama lh..sy pon due dh mnggu depan..tp xde pape tanda lg🥺 smoga urusan kita semua dpermudahkan #firstbaby

Câu hỏi liên quan