7 Các câu trả lời

klu ade bjet lebih.. nak buat pn xpe.. sye buat sbb 1st bby mcm2 kte x tw.. NT scan tu utk cek cecair kt leher bby.. Dr situ bley tw bby ade down sindrome atau x.. klu x nak buat pn xpe, nant detail scan bley check lg..

TapFluencer

Saya buat sis… Sbab bersalin swasta so hospital mmg provide package scan . Sbab dah bayar package tu so rugi kalau x scan hehe. So kalau sis nak scan blh je takde hal pun sbnarnya.

VIP Member

tak buat pun xpe, sebab nt scan xleh konfem 100% pun sbnarnya sma ada baby ada sindrom down atau tidak.. better tunggu utk buat detail scan😊

If nak buat, kena berlapang dada ya atas apa jua keputusan. Macam saya, doc tak suggest utk buat NT scan, dia suruh buat detail scan je :)

Saya rasa buat lebih baik utk check tengok ada masalah genetik tak. Saya dulu buat NIPT, check masalah genetik baby melalui darah ibu.

Suggest buat klau keturunan ada mslh genetik je biasanya.. better buat detail scan lg.. tp klau bajet lebih blh je buat

usia bawah 35tahun, suami xmerokok, bukan kehamilan ivf, tiada sejarah keluarga dgn mslh genetik ..X PERLU BUAT

Câu hỏi liên quan