19 Các câu trả lời

saya pun bersalin anak first bulan 3 haritu di Hosp Serdang. Betul2 seminggu slps PKP bermula. Ceasor pulak. Suami mmg tak boleh masuk dalam labour/ot/wad. Dapat masuk kejap je tengok anak, azankan anak tak sampai 10 minit, lpstu kene halau balik😂. Jgn risau, sis kene kuatkan semangat, yg pemting anak yg dilahirkan nnt selamat dan sihat. Jangan sedih2 ;) Minta suami selalu doakan agar urusan bersalin semua dipermudahkan. Dr pun baik dkt sana very helpful. Saya doakan semuanya utk sis dipermudahkan ya

msih pkp kn..anggap je suami mmh xleh tmn. kta bruntong tau.. suami xleh tmn dkt labour room. tp bole tgu kita dkt mne2. hritu ada sorg mommy dkt cni. mmg suami dah xde. xsmpat bby nk jmp ayah dia. bygkn perasaan dia cmne. kta fkir yg baik2 je. suami xde disisi tp doa dia mngiringi kta dah ckup. klu dia ada dia pgsan dlu pon xguna🤣 nurse ada. doc ada.. kta doa dr skg moga brslin nti dprmudahkn.xsushkn doc n nurse. dan drzkikan doc n nurse yg baik2.

Swasta boleh tp husb kena buat swab test dulu tk silap Kalau sis nk besalin hosp kerajaan better sis call dulu hosp tu tny mana tau kan kot2 boleh ke And 1 lg kalau kawasan sis msih ada covid rsanya memang tk boleh Sbb saya ada gak tny mommy2 yg dh besalin , diorang ikut juga hosp n kwsn kalau greenzon boleh Fikir positif je

xsure. hosp saya ya yg xleh rasanya. saya pon anak first 😂 nak melayan sedih, pikir balik saya bukan bersalin sorang2. yang dalam perut ni pon teman saya 🤣 kalau nak kata sedih, semua org sedih sis 😢 tapi saya sekarang ni tengah kuatkan emosi dgn mental je. janji anak kuar sihat, saya sihat. 😂

dah bersalin sis. 😂 mcm2 tadi, tapi alhamdulillahhhh masa dekat labour room saya xduduk sorang. nurse banyak support mental saya masa tgh menahan kontraksi paling kuat 😂

kalau under FPP mmg boleh sgt husband masuk. Tp dgn syarat kena buat covid test. Cuba tanya pihak hospital kalau ni under wad biasa. Mungkin sama mcm FPP kena buat covid test. Tak silap saya covid test kena byr rm300

Hi sis, sis FPP mana ? Kalau Dalam ward husband boleh teman tak?

setah saya di hospital annur bangi boleh teman,tapi ikut ruang wad lah single boleh kawan husband if 3-4 wad x boleh 🙂

nak ty juga..ada org alor setar tak dlam no yg bersalin dekat bahiyah boleh tak suami teman dlm LR? sy due nov ni...

Hi sis, hospital serdang husband boleh teman dalam lr. cuma perlu bawa kad nikah siap². selamat bersalin. 🥰

dari bulan 6 haritu lagi

dekat hospital klang suami boleh teman kat LR. dekat ward je suami tak boleh melawat. baru lepas bersalin malam tadi.

bestnya lah , saya haritu bersalin bln 6 suami blm boleh teman ,hospital klang jgk , sorg2 je bertarung nyawa , da lah baby 1st , tp takpe lah yg penting semua da selamat , baby da 3 bln da pon

Teman dalam labour room tu masih tak boleh rasanya, tapi hantar masuk wad, teman dalam wad nurse saya kata dah boleh.