8 Các câu trả lời

kalau berat turun banyak sgt mmg kena ambil darah nak tahu kalau-kalau ada penyakit lain. Sy turun 12kg since booking date sampai minggu ke 16. Doc buat blood test utk cek punca turun berat. Doc suspect hyperthyroidism tp result negative. Sy alahan teruk sepanjang pregnant. Pernah warded drip air dan antibiotics waktu 2nd trimester. Masuk 3rd trimester baru berat naik balik, 1-2kg itu pun mcm yoyo, kejap naik kejap turun. sbb masih loya n muntah². sekarang tak sabar nak bersalin. #38w

Saya sblm preggy mmg berat kurang. Sbb saya jenis susah nak makan. Bila preggy ni pun sama. Bulan lpas berat turun 1kg. Nasib baik masa tu baru 13 weeks. Jadi ckp kat doc, saya morning sickness. Jadi doc faham. Ni nak check up minggu ni risau je. Takut berat turun lg. Sbb saya stress. Bila stress, lagi susah saya nak makan. Tgh fikir mcm mana nak naikkan berat. Nak makan byk2 memang tak lalu. Risau kat baby, tapi xtau nak buat mcm mana.

Mcm saya kne minum air gulaa berat naik 1kg stiap kli kne jmpe misi..kne jmpe pn dua minggu skli ..so berat naik slps habis jee mabuk..pdahal sbb dh ada slera mkn Kita tibai laaa mknn ap yg ada..and mulut pn rse nk kunyh kunyh..mmg naiklaa..lps tu mse nk g minum air gula kli kdua pulak pagi tu ninum plk air kelapa sbb ada org kata dpt turunkn gdm tu.. skli sangkut ambik kne laa bsp stiap smggu skli

Sy pon gdm diet control. Sy makan banyak, tp berat x naik. Check up yg lepas turun 1 kg. Rasa pelik, risau takut ada sakit lain. Tp bila ada mommies yg sama berat x naik. Rasa lega sikit. Normal agaknya sbb org lain pom sama.

Sy pun gdm . Sblm minum air gula control makan semua . Berat naik lagi . Tp skrg berat mantain sahaja mcm tue . Turun . Drg ambik sample kahak nak periksa tb takut kena jangkit kha apa . Darah pun doktor ada ambik

Rasanya kalau gdm MMG normal berat badan tak naik sangat. Saya 2kali pregnant ada gdm berat naik sikit je. Dari start mengandung sampai bersalin naik 4kg je. Mungkin sbb kita control pemakanan kita.

Itu la ssh bile sgkut gdm ni, bile cntrol mkn brat plak turun, bile mkn nti bcaan bsp plak xcntik.. adoii fengsan

Sy gdm...tp berat naik so far. Ok ja

Câu hỏi liên quan