57 Các câu trả lời

Dulu masa pregnant anak ke-2, doktor bagi ubat New Obimin ni. Sy makan smpai hujung trimester ke-2. Masuk Trimester ke-3 sy balik kg dan buat rutin check up dekat kkia ja.. sepanjang mkn obimin ni okay jg, tp sembelit tetap ada..😁. Sy mkn yg jenis tablet punya, size agak kecik senang nak telan. Tp skrg pregnant anak ke-3, kkia bg obimin yg jenis ni ..susah sikit nak telan.. dan setiap kali mkn mesti rasa pening.. so sy stop mkn. Sy ambil similac pramilet pula.. ini sesuai dgn sy, sembelit sangat jarang... Ikut penerimaan badan masing2 kot vitamin ni kan..

VIP Member

Sy sblm ni skip 4 ubat yg kk bagi lepas tu beli sndri obimin plus.. Start tu sllu pitam, bila cek kat kk hb sy turun.. Sy bgtau doktor sy ambil obimin 😅😅 doktor pun kasitau kandungan iron dlm obimin pling rendah bbnding iron yg kk bagi, so doktor bagi sy mkn zincofer pula barulah hb sy naik lagi 😅😅 blh ambil obimin tapi sblhnya consult dgn doktor ya

VIP Member

Trmster ptama blh terima.. da masuk tengah trmster kdua.. tak boleh.. makan ja mesti loya dan muntah.. wlpun ambil bsama jus oren.. smpaikan semua ubat sama warna..rupa.. rasa yg sdenganny pon x boleh terima..ect #obimin #iberet #zincofer + #iron tablet Hukhukk

VIP Member

Ok untuk badan yang sesuai. Saya dah stop consume. Sebab tak serasi dengan diri. Asyik nak muntah dalam sehari & badan rasa lemah. Dah serik nak makan walaupun dah cuba makan ikut 2 waktu (sebelum sarapan&sebelum tidur). Air oren pun tak jalan. 😅

Saya pernah makan. Dari obimin naik ke zincofer naik ke iberet 😅 sebab apa makin power ubat? Sebab setiap kali makan saya rasa pening muntah, dan takboleh buat ape ape kerja. Jadinya saya stop makan, doktor tau, dia naik naik naikkan.. Hahaha

Okay sgt! Sbb masa pregnt dlu try zincofer. Mmg tak blh telan. Lps telan, muntah. Bau kapsul dia pn kuat. Lastly minta advise nurse. Dia cdg kn obimin. Serius best. Tp depends kat stiap mommy, mgkn ada yg tak sesuai. 😊

Sy makan obimin ni..doc ada cakap...iberet lagi better, zat dia lagi better dari obimin..tapi as long as kita consume vitamin ni dah cukup untuk kita...

VIP Member

Okay! Sesuai dgn saya. Senang berak.. Klo makan yg lain, mesti sembelit. Xtau nape yg ni rasa sgt sesuaii.. Pening pon xde

Saya pun makan obimin ni, tiap kali checkup rutin mesti dapat ni doktor bagi😄 Alhamdulillah okey buat masa ni ..

nk tny, klu mkn obimin ni xyah mkn dh asid folic yg wrn kuning kecik tu yer, sy lupa nk tny nurse kt klinik td😅

tp nurse bg jgk iron tablet, tu bkn utk tmbah darah jgk ke

Câu hỏi liên quan