15 Các câu trả lời

Xpayah laa minum....air selusuh awal" nii nty sakit sblom masa...maksudnye...sis akan rasa sakit teramat mcm nk brsalin sgt" padahal pintu servik blom pon trbuka....nty akhirnye tolak ke ceaser je ...so lebih baik buat senaman ibu mengandung n bykkn brjalan..

Sy pnh mnum sblm ad rse sakit sis..bukaan pun blum ada.. Sudahnye sy mnanggung sakit yg lagi kuat..rse nk mneran sgt.. Bru 4cm tp rse mcm bby dh nk kluar.. Serik sy.. Yg ke 3 ni sy dh 39w jgk tp tggu tanda je..takut nk mnum air slusuh awl2 😅

Nsib baik sy xmnum lg... Smoga dipermudahkan untk kali ni

VIP Member

Adoii.. Jgn sis.. Minyak selusuh Dan air zaman akn buat sis rasa contraction mkin kuat.. Kwn saya mnum air zamzam, 15jam dkt labour room.. Akk saya mnum mnyk selusuh 10 jam juga dlm labour room..

VIP Member

Klu nk minum seeloknye bila dh ade bukaan.. Air selusuh tu untuk mudahkan proses bersalin bukan bagi tanda rasa nk bersalin.. Bayangkan baby dh dok nk kluar tapi laluan tkda lagi 😌

Ea trima ksih... Amin

VIP Member

Bidan urut bersalin pun x galakan minum air selusuh sbb nanti tiba2 akan rasa sakit nak bersalin tp x ada bukaan lg. Lebih baik bila dah ada bukaan baru minum.

Saya oversue seminggu pon tak minum... Nurse pesan jangan minum kalau tak sakit... Boleh baca ni... https://my.theasianparent.com/minum-air-selusuh

lbh baik jgn sis kalo belum ada tanda2 nak brsalin @ bukaan.. nnt akan buat sis rasa lgi sakit tp belum ada bukaan.. 😌

sma2 la kta tgu tanda2 nk bsalin sis, sbb sy pn 39w jg skrg tgh tgu tanda nk bsalin.. 😅

VIP Member

Xdisarankan dr pihak hospital buat...sbb takut bila puan minum gesaan dr bby semakin kuat tp laluan belum buka...

Terima ksih bg pendapat

jgn minum kalau xda contraction.. nt awk yg merana 😅 sy dah 39minggu2hari msih belum ada tanda2 lagi.

Sy minum minyak selusuh masa dah buka 1 cam..munum tu terus rasa nak besalin😂