50 Các câu trả lời

Saya memastikan botol susu bayi kekal bersih dan selamat dengan mencuci botol bayi dgn pencuci khas botol susu & sterilize menggunakan sterilizer botol bayi. sy akan menukar botol susu & puting setiap 6bulan kerana sy menggunakan botol susu gred ppsu. membilas botol sebelum digunakan adalah rutin yg selalu sy lakukan sblm sy digunakan utk susukan bayi❤ #heorshe #theasianparentmalaysia #iwanttowin

Cara saya kekalkan kebersihan botol anak 1. Terus cuci botol selepas penyusuan dengan sabun yang bersesuaian , dan berus segala daki daki di keliling tutup botol,puting, dan botol. 2.Rendamkan botol susu yg dibasuh tadi dengan air panas selama 30minit 3. Keringkan botol susu pada rak botol susu , tanpa memegang bahagian dalam botol yang sudah dicuci .

Memastikan susu botol segera dibasuh selepas habis penyusuan,hendaklah dicuci bersama sabun serta direndam dalam air panas selama 10-15 minit,perlu ditelangkup atas permukaan rata sehingga kering & pastikan botol/puting susu ditukar 3-6 bulan apabila perubahan warna pada botol tersebut.Barulah botol susu kekal bersih & sentiasa selamat untuk bayi.

VIP Member

cara saya memastikan botol susu bayi sentiasa bersih ialah dengan kaedah pensterilan kerana ianya boleh membunuh bakteria berbahaya secara total manakala kalau menggunakan kaedah yang biasa tetap akan ada bakteria serta masih tidak bersih .Pastikan sterilkan dahulu supaya botol susu bayi sentiasa kekal bersih dan sihat untuk anak

Cara saya Sebelum menggunakan botol saya akan cuci botol guna sabun yang telah di khaskan untuk botol baby,basuh bersih2 Lepas guna terus cuci rendam guna air panas dalam 10 minit,berus bahagian puting botol bersih2,pastikan tak ada kerak susu,lepas tu keringkan dan simpan di tempat yg tertutup , Kene rajin tukar puting

Saya akan segera basuh setiap kali penyusuan. Selepas itu saya akan didihkan air dan rendamkan botol selama 15 minit.Saya akan gunakan penyepit untuk mengambil botol yang direndam dan letakkan dalam keadaan yang terlangkup di tempat yang bersih. Setelah kering saya akan gunakan semula botol untuk penyusuan.

Selepas penyusuan. Saya akan menggunakan Vegetable cleanser untuk cuci botol botol. Lepas cuci siap, rendam semuanya dalam air panas dan dibiarkan didih sekejap. Lepas tu ambil keluar dan biarkan kering dan simpan salam bekas tertutup. Yang paling penting, sekeliling kita hendaklah sentiasa bersih.

TapFluencer

untuk memastikan anak sehat bemula dari cara pencucian botol,pastikan cuci botol selepas anak menyusu dengan menggunakan pencuci yang baik dan peralatan yang baik.. selesai mencuci jangan lupa rendam botol menggunakan air panas dan keringkan dan simpan di tempat yang kering dan tertutup.

untuk pastikan botol susu bayi kekal bersih, saya akan terus cuci botol seusai anak selepas menyusu @ dah tido, dengan menggunakan sabun & span pencuci. Selepas tu sy akan rendamkan kedua2 botol & puting susu dgn air panas. Selepas tu sy akan keringkan botol secara terbuka macam biasa.

saya akan pastikan botol yang selepas habis digunakan bayi saya...dibersihkan Terus...wajib mnggunakan sabun Dan berus pencuci khas untuk botol Dan puting botol susu...kemudian sy akan rendam kan dalam air panas...keringkan Dan simpan ditempat yang kering Dan bersuhu bilik

Câu hỏi liên quan