45 Các câu trả lời

salam sis. better bawak anak jumpa doktor pakar terus. saranan saya bawak ke klinik pakar kulit dr. wong dekat Tangkak. antara pakar kulit yg terkenal dgn kejayaannya. jangan cuba-cuba apa2 treatment tanpa pengesahan dari doktor.

doctor ni bagus. dulu arwah abah saya sakit buah pinggang. check hospital berpuluh kali tak dapat kesan sakit apa. keje lah amik darah je. sampak lebam² tangan. lastnya kami adik beradik bawak pi klinik wong,jam tu jugak dapat kesan. terus doc wong buat surat untuk bagi pada pihak hospital.

ank sy pun penghidap ekzema. dah cuba mcm2 cream dri hsptl, egen semua xberkesan. sembuh pun skejap ja. last2 sy bwa ank p klinik pakar kulit swasta. berkesan utk ank sebab dr cek jenis kulit baru bagi ubat yg sesuai.

Saya bawak baby saya pergi klinik pakar kulit. Doctor cakap kalau ada eczema, kena pakai yang ada ceramides. So doctor bagi moisturiser macam dalam gambar ni. Cepat baby saya sembuh eczema dia.

sy bagi anak sy pakai sabun catephil je sb doktr syorkan pakai tu.. Alhamdullilah berkesan.. cuma kalau stop pakai sabun tu exzema datang balik.. lastly sy bagi pakai cream vizomet.. baru ok..

try allano by amway tak silap , actually sy pnh bekerja taska and handle baby eczema teruk sangat satu badan n parent dia just isi allano lotion shja alhamdulillah cepat sembuh n tkde parut

Cuba guna skeenz n kalmy dari tasneem InsyaAllah dapat bantu masalah kulit sensitif.anak saya dia ekzema kulit kering selepas mandi saya sapu kalmy alhamdulillah kulit jadi cantik n lembut

dlu anak sya macam tu jugak..anak saya alegri bukan semua produk yang sesuai untuk anak saya..sis sapu aloe vera forever..alhamdulliah serasi..ruam muka dengan badan makin hilang..

Baby saya dlu mcm nie sis, smua cream x serasi.. susu dia jer sya tukar ke susu soya.. lama jugak lah smpi dia umo 2 thun baru baik.. smpai skrg dia mnum susu soya..

VIP Member

Buds Organics ada produk khas untuk eczema.. under range buds soothing organics. Saya personally tak pernah guna.. mungkin sis boleh survey dan review feedback dulu

awak try gune sabun marie .. yg bntuk daun wrna hijau. ank sy dlu ezema truk smpai umur sethun .. Alhamdulillah .. skrng kulit bersih parut pon xde... ..