4 Các câu trả lời

anak sulung saya nak pulih nak tanggalkan benang amik masa sehingga dua bulan mgkn kerana saya tak pandai jaga atau bg kulit saya mmg jenis mengambil masa Jd sewaktu habis tempoh sebulan itu saya ada gi balik hospital sbb tak bercantum, dov kata ianya kerana jahitan besar 2 inci oleh bidan, mgkn kerana sewaktu jahit saya melompat dan tak tahan, jd jahitan ada gap, jd doctor lekatkan semula dgn glu mereka tak sakit yer,,,dan selepas itu suruh saya rendam dgn air garam utk benang jatuh..pulih amik masa dua bulan baru ok alhamdulillah Anak kedua saya, luka luaran dah npk kering, kini berpantang 17 hari tp dalam saya tak pasti, dan benang masih blm tanggal doc kata ianye akan tanggal sendiri setelah sembuh, kita cuma perlu bersihkan dgn air suam atau air garam, lap kering atau dry kan, ada setengah org apply ubat kuning di luka luaran. Jika blh biarkan berangin utk sembuh cepat dan sentiasa tukar lampin kerap. Perlu jaga makanan sihat. Dan bergerak lbh tp dgn cara berkepit walaupun duduk atau berjalan. Insha allah luka akan sembuh nanti. Sekarang ni saya blh duduk bersila alhamdulillah dan blh buat postnata yoga hari ni..streching sikit sbb nak perut masuk dlm 😊 kalau blh ikat benkung supaya jln berkepit dan duduk pun bekepit

VIP Member

maaf puan sy kurang pasti ttg ini dan tiada pnglmn ttg ini..jika puan khuatir better puan pergi jumpa doc chck dan minta nasihat rawatan apa sesuai utk mslh tersebut .mg dpmudah segalanya .aamiin

awak ada lasak x waktu dlm pantang? kaki kepit x waktu nk berjln ke nk bt apa².. waktu berak awak teran kuat x? awak bnyk bergerak sgt ke ?

notsure sbb xalami