17 Các câu trả lời

Depends sis tgok nanti sis punya alahan ni mcm mne, saya dlu start alahan dari 8 weeks smpailah 15 weeks, hihi muntah angin smpai lembik badan, makanan pon kne try and error apa yg boleh masuk. Tapi masuk je 16 weeks alahan dah hilang and selera makan pon naik🥰

Kalau saya week 18 camtu selera baru datang.. sebelum2 tu mmg azab ye nak pikir makan apa, menangis stiap kali lunch hour tempat kerja sbb lapar tapi makan je muntah

saya ni haa.. minggu ke 4 dah terasa mual..masuk minggu ke 6 , muntah angin sampai lembik badan. hari ni tibe2 ok pulak.. xde mual2. punya happy 😅

Ikut orang jugak , macam saya first trimester mng alahan teruk . Sampaikan bau suami pun rasa loya hahaha . Masuk second trimester dah okay dah

Sy pulak wajib bau ketiak suami.. Kalau tak, tak tenang hati ni 😂😂

atas diri sendiri, ada yg 9bln preg. still alah, ada yg kejap. mcm saya first trim ja out. masuk 2nd da kurang. tapi start gatal badan pula.

saya skrg 6 weeks pun masih dgn alahannn... xtau la bila nk hilang😭...kdg nngis je sbb nk makan tp muntah balik😭

Sama sis. Saya pun dah masuk 7 weeks terus badan lemah2 asyik nak baring pastu rasa loya loya nak muntah je manjang

VIP Member

Boleh cuba ubat VELOXIN ada jual di farmasi. Sy pun ambil sebelum ni. Memg khas untuk pening, mabuk loya n muntah

second trimester kurang dah.. cuma i dr awal pregnant mmg xda alahan sgt. mcm biasa. skrg dh 17wks

sy br 6w.. blm ada alahan teruk.. cuma nk tidoooo ja.. hrap xda alhan teruk mcm ank² sblm ni

Câu hỏi liên quan